گروه: اخبار استان خبر: 160396 / تاریخ انتشار : 1399/4/12 ساعت : 23:32
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

توضیحات فرماندار دنا در خصوص جزئیات آتش سوزی کوخدان/تامین 4 دستگاه دمنده و یک یخچال آبرسان

فرماندار بویراحمد در رابطه با جزئیات آتش سوزی امروز روستای کوخدان گفت:این حادثه در منطقه دلی روستای کوخدان از توابع شهرستان دنا رخ داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛فرماندار بویراحمد در رابطه با جزئیات آتش سوزی امروز روستای کوخدان گفت:آتش سوزی در منطقه دلی روستای کوخدان از توابع شهرستان دنا، در دو کیلومتری شهر سی سخت رخ داد.

 

عبدالحمید پناهی تصریح کرد:با حضور به موقع دستگاه های خدمات رسان به خصوص هلال احمر،سپاه ، بسیج، دهیاری و شورا ، محیط زیست، منابع طبیعی، نیروهای فرمانداری، آتش نشانی و سایر نیروهای مردمی حدود دو ساعت خاموش شد.

 

وی افزود:نیروهای محیط زیست تا فردا در منطقه محل آتش سوزی مستقر هستند تا در صورت فوران مجدد آتش نسبت به خاموش کردن آن اقدام کنند.

 

فرماندار بویراحمد خاطرنشان کرد:خوشبختانه به مراتع و جنگلهای بلوط آسیب جدی وارد نشد، مناطق آسیب دیده خشک و علفهای هرز بودند که پتانسل آتش سوزی را داشتند.

 

پناهی گفت: علت آتش سوزی در دست بررسی است، ممکن است بر اثر عوامل طبیعی مانند گرمی هوا، حضور گردشگران یا شکارچیان در منطقه باشد که در دست بررسی است.

 

وی ادامه داد: قرار است 4 دستگاه دمنده برای کمک به اطفای حریق به شهرستان دنا اضافه شود چرا که پتانسیل آتش سوزی در این شهرستان بالاست.

 

فرماندار دنا تصریح کرد: از مشکلات دیگر در اطفای حریق نبود یخچال آبرسان برای کمک به نیروهای اطفای حریق در این شهرستان است که مقرر شد یک دستگاه یخچال آبرسان به شهرستان اضافه شود.

 

پناهی در پایان گفت: حجم آتش سوزی امروز کوخدان بالا نبود، از مردم و نیروهای مردمی به خصوص دهیاری و شوراها انتظار داریم در حفظ منابع طبیعی به خصوص در فصل گرما تلاش بیشتری کنند و به صورت خودجوش نسبت به خاموش کردن آتش سوزی های در سطح کوچک با رعایت نکات ایمنی اقدام کنند  و آتش سوزی های احتمالی و سایر حوادث غیرمترقبه را در اولین فرصت به نیروهای امدادی و خدمت رسان گزارش دهند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ببربنگال
1399/4/13 - 04:06
حجم اتش بسیار بالا بود چرا خبر دروغ میزنید،بسیاری از درختان بلوط هم سوختند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.