گروه: اخبار استان خبر: 160365 / تاریخ انتشار : 1399/4/13 ساعت : 13:30

مدیران استانی و ستاد کرونا تصمیمات شدیدتری اتخاد کنند/همه کار نباید بر دوش شبکه دنا باشد

با توجه به شیوع گسترده کرونا در هفته های اخیر شاید نیاز باشد ستادهای کرونای استانی و شهرستانی تصمیمات سختگیرانه تری اتخاذ کنند و محدودیت های بیشتری در نظر بگیرند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیماری کرونا این روزها در کهگیلویه و بویراحمد با شتاب زیادی در حال پیشروی است و هر روز بر تعدادی مبتلایان به این ویروس افزوده می شود به گونه ای که وضعیت در برخی شهرستان های استان به حالت قرمز رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج روز گذشته اعلام کرد: در دوازدهمین روز از تیرماه سالجاری، ۴۳ بیمار مبتلای قطعی به کووید ۱۹ و همچنین ۹ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانهای استان بستری هستند.

پرویز یزدان پناه همچنین گفت: تعداد موارد مثبت بیش از پیش در حال افزایش بوده و نگران کننده است.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  تا تاریخ ۸خردادماه تعداد افراد مبتلا به این ویروس در استان 668 نفر بوده که از مجموع این تعداد 85 مورد ابتلا به ویروس کرونا از شهرستان گچساران بوده است، از خرداماه تاکنون شمار افراد مبتلا به کرونا در گچساران  به چهار برابر رسیده و این شهرستان به وضعیت قرمز رسیده است، از 279 مورد جواب نمونه‌های تست از بیماران و افراد مشکوک به کرونا در استان 37درصد متعلق به گچساران است.

 

این آمار و ارقام و گزارش های دریافتی از شهرهای مختلف استان نشان می دهد کرونا به شکل بی رحمانه ای در کهگیلویه و بویراحمد به تاخت و تاز خود ادامه می دهد و استان را وارد مرحله جدیدی از شدت شیوع این بیماری کرده است.

 

در ایام شیوع کرونا نشست های استانی و شهرستانی ستاد مقابله با کرونا به صورت هفتگی و گاهی چند بار در طول هفته برگزار می شود نیاز به اتخاذ تصمیمات دقیق تر و اعمال بیشتر نظارت هاست به گونه ای که مردم نیز متوجه عمق ماجرا باشند و از بی خیالی نسبت به کرونا دست بردارند.

 

در این راه و در راستای مقابله با شیوع کرونا باید همه مجموعه ها همانند قبل در کنار هم باشند و به صورت یک زنجیره که رسانه ها مکمل آن هستند به نبرد با کرونا بروند؛ با توجه به شیوع گسترده کرونا در هفته های اخیر شاید نیاز باشد ستادهای کرونای استانی و شهرستانی تصمیمات سختگیرانه تری اتخاذ کنند.

 

در ماه های اخیر تلاش های خوبی در حوزه رسانه ها و شبکه استانی دنا در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی انجام دادند و باعث شد مردم شناخت بیشتری نسبت به این بیماری به دست بیاورند.

یکی از مواردی که می توان در خصوص شبکه استانی دنا مطرح کرد که این شبکه تلویزیونی برنامه های بسیار و متنوعی برای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی در خصوص کرونا انجام داد به طوری که توانسته است با تولید 75 برنامه گوناگون در زمینه رادیو و تلویزیون به مدت بیش از 51 هزار دقیقه بهترین عملکرد را از خود بر جای بگذارد.

 

این در حالی است که می توان از توان سایر رسانه ها که ظرفیت انجام تولیدات با کیفیت لازم را دارند استفاده کرد و همه بار تولیدات را بر دوش شبکه دنا نینداخت و با این کار می توان برنامه های با کسفیت بالاتر و بازخورد بیشتر تولید کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.