گروه: اخبار استان خبر: 160308 / تاریخ انتشار : 1399/4/12 ساعت : 11:56

چرا روند تغییر مدیریتی در استان اتفاق نمی افتد؟

مدیریت نقشی اساسی در توسعه ایفا می کند و می تواندبا برنامه ریزی و سازماندهی رشد و تحول را ایجاد کند اما تغییر مدیران مدتهاست که دست خوش مسائلی می شود که استاندار استان می تواند پاسخگوی این تغییرات باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نام کهگیلویه و بویراحمد با محرومیت و پله ترقی مدیران برای رسیدن به پست های مدیریتی در استانهای دیگر و یا مرکز عجین شده است .

چند سالی هست حاشیه ها همراه با نام کهگیلویه و بویراحمد شده و نام این استان محروم را در رسانه های داخلی و خارجی بولد کرده است ، استانی که گاهی استانداران آن باعث بزرگ شدن نامش در رسانه ها می شوند.

بدون شک عملکرد ضعیف مدیریت ها باعث می شود تا بعد از بالغ بر 40 سال همچنان کهگیلویه و بویراحمد نام محرومیت را با خود یدک بکشد و با بررسی آمار ها و شاخص های توسعه نه تنها نام بلکه به صورتی کاملا وقعی پی می بریم که این استان از لحاظ توسعه برخوردار نیست.

در توسعه شاخصه ها مدیریت نقش اساسی را ایفا می کند  همانگونه که ضعف مدیریت عدم توسعه یافتگی را بدنبال دارد .

اگر بخواهیم به صورت آکادمیک و علمی نقش مدیریت در توسعه را بررسی کنیم خواهیم خواند که مدیریت هر مجموعه با تدوین اهداف، تنظیم برنامه ها، تخصیص منابع، سازماندهی، تامین و پرورش نیروی انسانی، ایجاد انگیزش و رهبری و سرانجام نظارت و ارزیابی فعالیت یک مجموعه در بقاء و رشد و تحول آن مجموعه نقش اساسی دارد و توسعه که از عوامل مهم بقاء و رشد یک مجموعه است، تحت تاثیر نقش مهم و تعیین کننده مدیریت است.

آنگونه که در ابتدای این مطلب عنوان شده است سالهای متوالیست که همراه با نام این استان حاشیه های مدیران و مسئولان رنگ و لعاب خوبی به اخبار رسانه ها در کهگیلویه و بویراحمد ، کشور و رسانه های بیگانه داده است تا حسین کلانتری استاندار بی حاشیه و مداح بتواند بر کرسی ریاست استان تکیه بزند.

بیش از یک سال از حضور مدیر ارشد دولت در کهگیلویه و بویراحمد می گذرد و در این مدت حرکت های سیاسی این مدیر دولت در تغییر و عدم تغییر مدیران کل را می توان به عنوان حاشیه های جدید استان به آن اشاره کرد ،تغییراتی که گاهی می تواند به سود استان و گاهی هم از آن متضرر شد .

اما واقعا جای سوال است که چرا کلانتری اعتقادی به تغییر بدنه مدیریتی استان ندارد ؟ آیا او معتقد است مدیران از عملکرد خوبی در استان برخوردار هستند ؟و اگر این مدیران در عملکرد خود  نمره خوبی را کسب کرده اند چرا نتیجه آن در توسعه استان و رشد شاخص ها دیده نمی شود .

شاید او اعتقادی به عملکرد خوب مدیران نداشته و این مدت را به عنوان فرصتی برای آزمودن انتخاب کرده است ،آیا آزمون بیش از این جایز است و تغییر را ضروری نمی پندارند تا بیش از این فرصت سوزی نشود.

تغییر و عدم تغییر مدیران در استان را که از سوژه های مردمی این رسانه است را در فرصتی با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در میان می گذاریم تا او پاسخ دهنده اصلی سوال مهم مردم باشد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.