گروه: اخبار استان خبر: 160303 / تاریخ انتشار : 1399/4/11 ساعت : 13:35
با حضور فرمانده سپاه فتح صورت گرفت

گام بلند سپاه فتح در رفع محرومیت از چهره لوداب/شادی و دعای خیر مردم بدرقه راه سردار خرم دل+تصاویر

فرمانده سپاه فتح در بازدید از مناطق و روستاهای محروم شهر لوداب پروژه تامین آب شرب در این روستاها را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ صبح امروز فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی مشکلات و همچنین افتتاح پروژه های مختلف عازم شهر لوداب و روستاهای محروم آن مناطق شد.

 

در این بازدید سردار خرم دل به همراه تعدادی از پرسنل سپاه فتح و همچنین گروه های جهادی با حضور بر روی گلزار مطهر شهدای لوداب، به مقام شامخ شهیدان این منطقه ادای احترام کردند.

 

 در این سفر پروژه تامین آب شرب در روستای خیارکار از توابع دهستان چین به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه فتح و با مشارکت مردم و آب و فاضلاب استان  به بهره برداری رسید.

 

فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در آیین بهره برداری از این پروژه ها  ضمن تقدیر از خدمات نیروهای قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپته فتح گفت: دیوار ساحلی (حفاظتی) و پل سواره رو در منطقه نسه کوه دهستان چین نخستین پروژه هایی بودند که به بهره برداری رسیدند .
 
سردار حمید خرم دل بیان کرد: برای احداث دیواره حفاظتی سنگی ملاتی روستای نسه کوه چین  به طول 800 متر مربع 900 میلیون ریال و برای ساخت پل سواره رو این روستا نیز 40 میلیون ریال هزینه شده است.
 
وی گفت: زمستان سال گذشته به دلیل نبود پل مناسب در منطقه نسه کوه دهستان چین یکی از دانش آموزان هنگام عبور از لوله ای که به عنوان پل از آن استفاده می شد به داخل آب سقوط کرد اما توسط اهالی نجات یافت و با ساخت این پل مسیر عبور دانش اموزان به مدرسه ایمن شد.
 
سردار خرم دل پروژه آبرسانی به روستای خیار کال شامل( لوله کشی، پمپاز و مخزن آب شرب ) را از دیگر پروژه های افتتاحی امروز برشمرد و گفت : این پروژه نیز با مشارکت مردم و آب و فاضلاب استان و اعتبار 600 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
 
وی گفت: با افتتاح این پروژه 30 خانوار از نعمت اب سالم بهداشتی برخوردار شدند.
 
فرمانده سپاه کهگیلویه و بویراحمد پروژه تامین آب شرب روستای ده خل نامداران شامل( ( لوله کشی، پمپاز و مخزن آب شرب ) را دومین پروژه آبرسانی برشمرد که با اعتبار 400 میلیون ریال افتتاح شد .
 
سردار خرم دل  پروژه آبرسانی شامل( ( لوله کشی، پمپاز و مخزن آب شرب ) به روستای له فراخ چین را سومین پروژه افتتاحی امروز دانست و گفت: این پروژه نیز با اعتبار 600 میلیون ریال و با مشارکت مردمی و آب و فاضلاب استان به بهره برداری رسید.
 
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: پروژه پل سواره رو روستای آبچندار گلال چین با اعتبار 450 میلیون ریال و یک باب خانه عالم روستای گلال با اعتبار 750 میلیون ریال نیز امروز به بهره برداری رسید.
 
سردار خرم دل بیان کرد: روستای گلال 85 خانوار دارد و برای نوسازی و ترمیم مدرسه این روستا نیز 350 میلیون ریال هزینه شده است.
 
وی در بازدید از طرح کانال کشاورزی روستای صفرآباد چین نیز گفت: این پروژه  به طول 1200 متر مربع است که 800 متر مربع از این کانال کار شده و 20 درصد باقی مانده نیز بعد از پایان فصل برداشت تکمیل می شود.
 
سردار خرم دل  اعتبار اجرای این طرح آبرسانی کشاورزی را 900 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح 28 هکتار اراضی کشاورزی به روش غرقابی آبیاری خواهند شد.
 
محرومیت زدایی از 14 دهستان استان 
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه تا سال گذشته سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد پنج  دهستان را برای محرومیت زدایی تحت پوشش داشت، گفت: امسال 9 دهستان دیگر به این تعداد افزوده شده است و امیدواریم اتفاقات بزرگی در مناطق محروم استان بیفتد.

 

گفتنی است در بازدید امروز از شهر لوداب و روستاهای تابعه، فرمانده سپاه فتح استان در میان عشایر منطقه حاضر و از نزدیک در جریان مشکلات این منطقه قرار گرفت.

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
---
---
---
---
---
---

 

---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.