گروه: اخبار استان خبر: 160297 / تاریخ انتشار : 1399/4/12 ساعت : 07:14
فرماندار بهمئی خبر داد

پیشرفت 41درصدی پروژه آبرسانی به بهمئی از سد کوثر/احتمال اتمام لوله گذاری پروژه تا پایان امسال

فرماندار بهمئی گفت:با توجه به در حال توسعه بودن شهرستان، حدود ۳ میلیون متر مکعب آب برای صنایع و خدمات شهرستان در نظر گرفته شده است و پیشرفت فیزیکی طرح تا کنون ۴۱ درصد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛فرماندار بهمئی گفت: در بازدید از پروژه آبرسانی از سد کوثر به شهرستان به همراه سرپرست شرکت آب منطقه‌ای استان، عوامل اجرایی و مشاور طرح ، نشست هم‌اندیشی رفع مشکلات طرح در محل پروژه برگزار شد.

 

حکمت اله سنایی تصریح کرد: پروژه آبرسانی از سد کوثر مهم‌ترین و راهبردی‌ترین پروژه‌ شهرستان است که علاوه بر تامین آب شرب، آب مورد نیاز بخش صنعت و خدمات شهرستان را نیز فراهم می‌کند و همه تلاش خود را برای جلوگیری از توقف پروژه به کار می بندیم.

 

وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای پروژه پیش‌بینی شده است،افزود: امیدواریم مشکلات مربوط به معارضات محلی و اجتماعی و تملک اراضی کشاورزی مسیر خط انتقال (به ویژه در شهرستان بهبهان) با تشکیل نشست های مشترک، همانند پروژه (خط انتقال برق) در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل شود.

 

سنایی با اشاره به اینکه سرپرست آب منطقه ای در این بازدید گزارشی از آخرین وضعیت پروژه به ما اعلام کرد، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه با مسیر انتقال ۵۷ کیلومتری، ظرفیت انتقال ۸/۵ میلیون متر مکعب آب، ۲ ایستگاه پمپاژ و ۴ مخزن ذخیره، از اوایل سال ۱۳۹۰ آغاز شد.

 

فرماندار بهمئی ادامه داد:با توجه به در حال توسعه بودن شهرستان، حدود ۳ میلیون متر مکعب آب برای صنایع و خدمات شهرستان در نظر گرفته شده است و پیشرفت فیزیکی طرح تا کنون ۴۱ درصد است.

 

سنایی تصریح کرد:عملیات لوله‌گذاری خط انتقال به طول حدود ۲۰ کیلومتر، تکمیل مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی لیکک، تکمیل مخازن آب شهرک ولیعصر (عج) و شهرک شهید مطهری، خرید و دپوی لوله ۲۶ اینچ به طول ۱۰ کیلومتر و عملیات خاک‌برداری، جاده‌سازی و تملک اراضی مسیر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی از عمده‌ترین فعالیت‌های انجام شده تا‌کنون است.

 

وی افزود:اعتبار هزینه شده طرح تا پایان سال ۹۸ نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان و اعتبار مصوب سال ۹۹ حدود ۲۲ میلیارد تومان است که تاکنون ۷ میلیارد تومان آن تخصیص پیدا کرد.

 

سنایی خاطرنشان کرد:با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت‌گرفته در سطح استان و کشور، امیدواریم اعتبارات مصوب طرح به حدود ۸۰ میلیارد تومان در سال ۹۹ افزایش پیدا کند، در این صورت امکان اتمام عملیات لوله‌گذاری طرح تا پایان امسال از نظر فنی و اجرایی، در صورت تخصیص اعتبار مذکور امکان‌پذیر است.

 

فرماندار بهمئی در پایان یکی از مشکلات پیشِ روی طرح را معارضات محلی و اجتماعی و تملک اراضی کشاورزی مسیر خط انتقال، به‌ویژه در خوزستان عنوان کرد و گفت:با بهره‌برداری کامل از این طرح بیش از ۹۰ درصد از جمعیت شهرستان از آب آشامیدنی پایدار و سالم بهره مند می شوند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.