گروه: اخبار استان خبر: 160253 / تاریخ انتشار : 1399/4/10 ساعت : 19:32
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد

افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های استان / گچساران در حال رسیدن به نقطه قرمز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تازه ترین آمار و اطلاعات از بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: 42 بیمار مبتلا به کووید 19 در دهمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان هستند همچنین ٧ بیمار کرونایی  در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانهای استان بستری می باشند .

پرویز یزدانپناه افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1120 مورد گزارش شده است.

وی ابراز داشت: پانزدهمین مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در استان بیماری 89 ساله و دارای بیماری زمینه ای  قلبی عروقی بود.

دکتر یزدانپناه یادآور شد: امروز نیز جواب 269 نمونه از آزمایشگاه های سلولی مولکولی  دریافت شد  که درصد و تعداد موارد مثبت کماکان و همانند یک ماه اخیر  در حال افزایش است.  حدود نیمی از مبتلایان امروز  در شهرستان گچساران و مابقی در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه، لنده، چرام و باشت می باشند.

وی اذعان داشت: متاسفانه سیر صعودی کرونا در استان همچون روزهای گذشته ادامه داشته و روزانه بر تعداد مبتلایان  افزوده می شود و شهرستان گچساران با سرعت زیاد در حال تغییر از وضعیت نارنجی به قرمز است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: افزایش دمای محیط تاثیری بر کاهش بیماری یا تضعیف آن نخواهد داشت.پس لازم است مردم به دستورالعمل های بهداشتی توجه جدی داشته باشند.

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد: شست و شوی  مکرر و صحیح دست ها، استفاده از ماسک ،رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه مراسمات ختم و جشن های عروسی، عدم مسافرت به شهرها و استانهای مجاور  و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در موسسات ، ادارات و فروشگاهها در کاهش و کنترل بیماری تاثیر چشم گیری خواهد داشت.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.