گروه: اخبار استان خبر: 160242 / تاریخ انتشار : 1399/4/11 ساعت : 10:28
در گفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

دهنو بویراحمد را از چنگال سودجویان نجات دهید/معاون میراث فرهنگی استان: دهنو تنها 4 طرح گردشگری مجوز دار دارد

روستای گردشگری دهنوی یاسوج مدتهاست در چنگال تصرفات غیر قانونی سودجویان اسیر ساخت و ساز های بدون مجوز شده است تا معاون گردشگری میراث فرهنگی استان تنها از مجوز دار بودن 4 طرح گردشگری در این منطقه خبر دهد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ساخت و ساز های غیر قانونی در مناطق گردشگری  کهگیلویه و بویراحمد سالهاست که در این استان زیبا به یک معضل تبدیل شده است تا با ورود دستگاه قضاء در این خصوص شاهد برخوردهایی باشیم.

 

بدون شک نبود و یا عدم نظارت کافی در مناطق گردشگری دلیل اصلی ساخت و سازهای غیرقانونی است چرا که امکان ندارد یک ملک در بستر رودخانه ای و یا اراضی ملی یک شبه ساخته شود ، جای سوال است چرا نظارت کافی در بخش منابع ملی ، محیط زیست ، آب منطقه ای و میراث فرهنگی  در بخش منابع ملی آنچنان بازدارنده نیست  که بعد از ساخت و ساز بخواهیم با بیل و کلنگ تازه به جان این سازه های غیرقانونی بیفتیم و آنا را تخریب کنیم.

 

روستای دهنو با طبیعت هزار رنگ این روزها به واسطه زخم های تیغ ماشین آلات راه و ساختمان سازی سودجویان حال و روز خوشی ندارد ، روستایی که با داشتن جاذبه های طبیعی و وجود چشمه ساران زیبا در بیخ گوش شهر یاسوج امروز نفسهایش به شماره افتاده تا سازه های آهنی به جای درختان زیبا رشد کنند.

 

محمد حسین زاده معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه به خبرنگار ما گفت : با استناد به متن قانونی ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع کشور و همچنین ماده 690 قانون مجازات اسلامی ، هرگونه ساخت و ساز و تصرف غیرمجاز در اراضی ملی جرم و متخلف به مراجع قضایی معرفی میشود .

 

وی با اشاره به صدور 4 مجوز ساخت در این منطقه تاکید کرد :از طریق مراجع قضایی با همه متخلفانی که مجوزات قانونی ساخت و سازها در منطقه دهنو را کسب نکرده اند برخورد می شود.

 

اگر چه مسئولان قضایی استان خبر از بازپس گیری اراضی تصرف شده و ساخت و ساز های غیر قانونی این منطقه دادند اما انتظار است مسئولان متولی با نظازت بیشتر اجازه ساخت و ساز ها و تصرفات را ندهند  تا بکر بودن این مناطق با بنای سازه های فولادی و قطع درختان از بین نرود.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.