گروه: اخبار استان خبر: 160168 / تاریخ انتشار : 1399/4/9 ساعت : 19:04

گران فروشی و اجحاف در حق مشتریان بازار لوازم خانگی یاسوج/ توصیه مدیر کل تعزیرات حکومتی برای خرید لوازم خانگی +صوت

مدیر کل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه چند قیمتی بودن یک کالا در صنف لوازم خانگی با مارک خاص تضییع حق مردم است از افزایش و کنترل این بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در چند ماه اخیر افزایش قیمت کالاها به صورت روزانه و نوسانی بود تا در کهگیلویه و بویراحمد محروم به یک معضل تبدیل شود.

 

به نظر می رسد رها سازی اقتصادی در کشور به رها سازی بازار توسط مسئولان تبدیل شده تا مردم با طناب گرانی به دار آویخته شوند.

 

بی خیالی مسئولان بازار در این استان از میوه ، برنج و مرغ پا را فراتر گذاشته و حالا به بازار مسکن و لوازم خانگی رسیده است.

 

در زمانهای مختلف این پایگاه خبری در قبال مسئولیتی که در مقابل مردم داشته در حوزه های مختلف اقتصادی ورود پیدا کرده و با استقبال برخی از مسئولان اقتصادی استان و تعزیرات حکومتی روبرو شده تا این بار خبرنگار میدانی ما با ورود به بازار لوازم خانگی و انتخاب چند کالا با مارک خاص از یک گران فروشی عمده در استان رونمایی کند.

 

متاسفانه آنچه مشاهده شد همه از گرانی لجام گسیخته در این بازار حکایت دارد و با بررسی این کالا ها در چند استان و نمایندگی آنها در شهر یاسوج به این نتیجه رسیدیم که قیمت بازار لوازم خانگی مرکز استان بیش از سایر استانها بوده و با خرید اینترنتی و یا مراجعه به نمایندگی های کالا و لوازم خانگی می توان از یک ضرر واقعی و هنگفت جلوگیری کرد.

 

مردم از مسئولان اجرایی و قوه قضائیه نظارت بیشتر و احکام بازدارنده تری می خواهند چرا که وقتی به سالنامه آماری ثبت احوال استان نگاهی اجمالی می اندازیم می توان شاهد کاهش ازدواج در کهگیلویه و بویراحمد بود و بلا شک تاثیر این گرانی ها  در زندگی و عدم قدرت خرید بالا باعث می شود تا جوانان به یک روئیا بنگرند و برای دوران میان سالی به آن فکر کنند.

 

 برای پیگیری بیشتر این موضوع به صورت سرزده  به سراغ رئیس تعزیرات حکومتی استان رفتیم تا با استقبال خوب وی از این موضوع روانه بازار شویم .

 

از محرض ترین موردی که در این بازرسی به آن پی بردیم عدم اطلاع رسانی مردم  در رابطه با خرید از نماینگی های درون استان بود تا با تفاوت قیمت های خرده فروشی و افزایش هزینه روبرو نشوند.

 

صالحی مدیر کل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نوسانات اخیر بازار در روز های اخیر گفت : در بازار لوازم خانگی مردم با خرید از نمایندگی ها می توانند از افزایش هزینه ها جلوگیری کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه در بازرسی های امروز از بازار لوازم خانگی به اجهاف در حق مردم پی بردیم ابراز داشت : گشت های تعزیرات حکومتی افزایش یافته و به صورد جد با گران فروشان و مخلان نظم اقتصادی برخورد می کنیم.

 

براتعلی صالحی در ادامه افزود در توصیه به مردم استان گفت: مردم برای خرید لوازم خانگی عجول نباشند و با بررسی بازار و قیمت گیری کار خرید را انجام دهند.

 

مدیر کل تعزیرات حکومتی  اذعان داشت : متاسفانه به جهت عدم اطلاع مردم از وجود نمایندگی ها  گاهی دیدیه می شوند در خرید ها متضرر می شوند.

 

صالحی بحث چند قیمتی در اقلام لوازم خانگی با یک مارک  را تضییع حق مردم ارزابی کرد و به صورت جدی تاکید کرد: در روزهای آینده لوازم خانگی ها رازیر چتر بررسی های ارزیابان  و بازرسان قرار خواهیم داد و با گران فروشان برخود و پلاکارد نصب می کنیم.

 

وی با تقدیر از این رسانه در پیگیری مشکلات بازار گفت : به واسطه بازرسی امروز ازیکی از فروشگاه ها ی لوازم خانگی به یک مورد خاص از اجهاف در حق مردم  رسیدیم  و بازرسان با پیگیری این موضوع  به صورت جدی این واحد ها  را زیر نظر خواهند گرفت و با گران فروشان برخورد می شود.

 

صالحی افزایش قیمت ها را نسبت به سایر استانها و نمایندگی ها را از اولویت های این بازرسی ها ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد :پروانه کسب همه صنوف ضروری بوده و به زودی تمامی کسبه را به جهت دارا بودن پروانه کسب بررسی خواهیم کرد و با متخلفان برخورد و محل کسب را پلمپ خواهیم کرد.

 در ادامه می توان به بخشی از فایل صوتی صحبتهای مدیر کل تعزیرات حکومتی استان در این خصوص گوش دهید.

انتهای پیام /

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.