گروه: اخبار استان خبر: 160146 / تاریخ انتشار : 1399/4/9 ساعت : 15:38
دست پر نماینده کهگیلویه در شورای اداری شهرستان؛

تخصیص اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی برای جاده پاتاوه دهدشت/تشکر موحد از بزرگواری و هاشمی پور

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت : از وزارت راه و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا به صورت مکتوب و حضوری پیگیری کردیم تا توانستیم اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی برای پروژه پاتاوه دهدشت تصویب کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری کهگیلویه با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام جهش تولید گفت: رهبر معظم انقلاب شخصیتی است که هر جایی از ابعاد زندگی و حرکات او را مشاهده می کنیم برگ زرینی از مبانی دینی و اسلام و تشیع در آن نمایان و درخشان است.

 
وی افزود: سالی که مقام معظم رهبری آن را به عنوان جهش تولید نام نهادند مسئولیت همه ما را سنگین کرده و شورای اداری، شورای تامین  و در کل هر کدام در هر جایگاهی که هستیم مسئولیت سنگینی در تحقق این شعار داریم و در پایان کارمان باید به جامعه و مردم آگاهی دهیم که این کارنامه از کجا آغاز و به کجا باید ختم شود.
 
 
نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: همه ما می دانیم آنچه رهبرمان برای نجات و برون رفت مردم از مشکلات معیشتی مختلف مطرح می کند به عنوان یک برنامه جامع و الگو  مورد استفاده قرار گیرد.
 
 
موحد با اشاره به اینکه شعار های رهبر معظم  انقلاب باید عملی شوند گفت:  همه ما باید به فکر راهکارهای عملی و اساسی برای تحقق شعار سال باشیم و اینکه کسی فکر کند با چند جمله سخنرانی تکلیفش را ادا کرده اشتباه است.
 
 
وی با اشاره به اتفاقات مهم سال ۹۸ و ۹۹  در شهرستان کهگیلویه گفت: سال ۹۸ و ۹۹ هم پیروزی ها و هم مشکلاتی وجود داشت که در سال ۹۸ انتخابات به عنوان یکی از پیروزی های ایران اسلامی بود که دشمن برای محقق نشدن این نمونه بارز دموکراسی هزینه های زیادی انجام داد.
 
 
موحد ادامه داد: تمام تلاش دشمنان در انتخابات این بود که نگذارند مردم پای صندوق های رای بیایند اما مردم با حضورشان در پای صندوق های رای دشمنان را نا امید کردند.
 
 
محمد موحد با اشاره به حماسه مردم استان در شرکت در انتخابات مجلس گفت: مردم کهگیلویه و بویر احمد نیز با حضور گسترده خود در انتخابات برگ زرین دیگری را در تاریخ  استان رقم زدند و بی شک ولایتمداری مردم استان بی بدیل است.
 
 
نماینده مردم کهگیلویه درمجلس شورای اسلامی گفت:  حضور این مردم در این صحنه ها نه برای من است و نه برای دیگری و این حضور نشانه پایبندی مردم به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی است. لذا تشکر ما از این مردم باید عملی باشد و با تلاش برای این مردم قدردان واقعی آن ها باشیم.
 
 
وی به برخی فعالیت های قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: امروز بارقه امیدی در دستگاه قضایی بوجود آمده و شخصیتی در این قوه منصوب شده که قوه قضاییه را از مرحله اولیه و از دادیار آزمایشی تا ریاست آن طی طریق کرده و یکی از علل  توفیق در قوه قضایی در این ماه ها آشنایی و مسلط بودن جناب آقای رییسی به این قوا است.
 
 
موحد خاطر نشان کرد: آتش سوزی اخیر توانست میزان صداقت و پای کاری عزیان ما را در این حوزه مشخص کند و به معنای واقعی همه وارد آتش شدند و افراد زیادی  در این آتش سوزی تلاش کردند که با حضورشان نشان دادند مدیر جهادی و کار جهادی به چه معنی است.
 
 
وی اضافه کرد: یکی از مشکلات ما و همه کشور بیماری کروناست که با همه مشکلاتش آورد این بود که به قدرت های استکباری جهان نشان داد در مقابل یک ویروس چقدر ضعیف بودند.
 
 
موحد با اشاره به جایگاه و وظیفه نماینده گفت: متاسفانه شرایط کرونایی احازه نداد که از ابتدا در کنار مردم باشیم و انجام وظیفه کنیم اما اینگونه هم نبود که تکلیفمان را رها کرده باشیم.
 
 
نماینده کهگیلویه بزرگ گفت: یکی از پروژه هایی که می تواند در برون رفت منطقه کهگیلویه از بن بست موثر واقع شود پروژه دهدشت پاتاوه است و مسئولین بارها گفتند برای این پورژه ۱۰۰ میلیارد تومان از وزارت مطالبات داریم که اگر این روند ادامه پیدا کند پروژه را رها خواهیم کرد.
 
 
وی اضافه کرد: از وزارت راه و دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا  و مسئولین مختلف همه به صورت مکتوب و حضوری پیگیری کردیم تا توانستیم ۲۵۰ میلیارد تومان برای این طرح پیش بینی و بدهی های قبل پرداخت و با تخصیص و واگذاری کامل آن به زودی شاهد روند رو به رشد این پروژه باشیم.
 
 
موحد ادامه داد: تاکنون ۶۰ میلیارد تومان از اعتبار مشخص شده  تخصیص داده شد که این هزینه به حساب وزارت راه واریز شده و باید به حساب پیمانکار واگذار شود.
 
 
وی با اشاره به طرح ها و پروژه های مهم شهرستان کهگیلویه گفت: باند دوم جاده خیرآباد به دهدشت، هزینه لازم برای انتقال آب به صحرای کلاچو، ارتباط فارس به خوزستان از طریق کهگیلویه از طریق پل بریم که ۳۰ میلیارد برای آن پیش بینی شده از جمله مهمترین طرح های این شهرستان است.
 
 
محمد موحد اضافه کرد:  این سه طرح از طرح هایی است که با تلاش های صورت گرفته قرار شد زمینه کارهای قانونی آنها صورت گیرد که نیاز به تاییدیه ماده ۲۳ دارد.
 
 
وی در مورد پروژه مهم پتروشیمی دهدشت گفت: ۳۰ میلیون یورو برای خرید تجهیزات این پروژه نیاز است و ۷۰۰ میلیارد تومان  از مدیریت پتروشیمی برای تزریق به پروژه گرفته شد و امیدواریم با حرکتی که انجام شده شاهد پیشرفت قابل توجه این طرح بزرگ باشیم.
 
 
نماینده مردم چهار شهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: از حجت الاسلام بزرگواری و آقای هاشمی که در این زمینه فعالیت ها و تلاش هایی داشتند تشکر میکنم و به حول و قوه الهی تا امروز وضعیت ریالی و ارزی پروژه نسبتا خوب است.
 
 
وی در پایان از کمک وزیر نفت برای صنایع پایین دستی پتروشیمی خبر داد و گفت: سرمایه گزارانی که تمایل دارند می توانند در این مسأله ورود کنند و با هماهنگی های انجام شده با وزارت نفت می توان هم صنایع پایین دستی پتروشیمی را تامین کرد و هم به اشتغال کمک شایانی انجام داد.
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
دهدشتی
1399/4/9 - 18:03
موحد شیر زمینه کهگلو داغش نبینه
rateup 0
 ratedown 0
کا نظر
1399/4/9 - 18:03
موحد جای تاج رو گرفت . بویراحمد سرش کلا رفت
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.