گروه: اخبار استان خبر: 160097 / تاریخ انتشار : 1399/4/8 ساعت : 15:43
پیگیری سوژه های مردمی:

نبود فنی حرفه ای و سردرگمی جوانان در لنده/فرصت های شغلی که در نبود آموزش فنی و حرفه ای از بین می رود

امروزه و در جوامع در حال توسعه، آموزش فنی و حرفه ای به همراه حرفه آموزی برای جوانان یک ضرورت اساسی تلقی می شود که شهرستان لنده تنها شهرستان در استان است که از این نعمت بی بهره است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،آموزش و مهارت آموزی در جامعه به عنوان یک واقعیت غیرقابل انکار تبدیل شده است که ضرورت توسعه آن باید بر اساس نیاز بازار کار تهیه و تدوین شود که زیرساخت اصلی آن با ایجاد مراکز فنی و حرفه ای فراهم می شود.

 

در این بین تربیت نیروی انسانی متخصص در جامعه یکی از نیاز های اساسی هرجامعه ای است که باید برنامه ریزان حوزه های مدیریت کلان به آن توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند با فراهم کردن زمینه آموزش برای ورود به دوره کاریابی جوانان را آماده کنند.

 

توجه و توسعه رشته های فنی و کار ودانش در مدارس یکی از کارهای چندین ساله مراکز تولید علم در کشور است که با ایجاد مدارس فنی و حرفه ای و کار ودانش در شهرستان ها و مناطق محروم توانسته است کمک فراوانی به ایجاد اشتغال جوانان کرده است.

 

آموزش های فنی حرفه ای و انجام فعالیت های همسو با این آموزش ها با توجه به توسعه علمی در کشور می تواند زمینه تربیت نیروی انسانی کارآمد و پویا را برای کشور فراهم کند.

 

نبود اداره فنی و حرفه ای در شهرستان لنده یکی از مهمترین چالش های است که جوانان جویای حرفه آموزی به دلیل خلا های موجود هم چنان سردرگم هستند.

 

ایجاد فضای کسب وکار بدون دغدغه های مالی برای جوانان بیکار می تواند علاوه بر ایجاد شغل، سبک زندگی آنان را متحول سازد و از میزان آسیب های اجتماعی نیز به شکل قابل توجهی کاهش یابد.

 

ایجاد مراکز فنی وحرفه ای چه به صورت تخصصی و چه به صورت نمایندگی می تواند در تقویت و توسعه اشتغال پایدار جوانان شهرستان لنده موثر است.

 

جوانان تحصیل کرده و بیکار شهرستان لنده چشم انتظار ایجاد نمایندگی سازمان فنی وحرفه ای در این شهرستان هستند تا با حرفه آموزی و آموزش مشاغل مختلف وارد بازار کار در جامعه شوند.

 

به هرحال امیدواریم مسوولان شهرستان لنده باتوجه به اهمیت بحث اشتغال و آموزش مهارتی جوانان این شهرستان هرچه سریعتر نسبت به ایجاد و راه اندازی مرکز فنی وحرفه ای این شهرستان تلاش کنند تا زمینه اشتغال پایدار جوانان این منطقه محروم فراهم شود.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.