گروه: اخبار استان خبر: 160070 / تاریخ انتشار : 1399/4/9 ساعت : 10:42

تلاش نافرجام برای حذف مطالب مربوط به دکترای غلامرضا تاجگردون از دانشنامه ویکی پدیا+سند

یکی از کاربران توئیتر در توئیتی جالب دو تصویر از دانشنامه ویکیپدیا منتشر کرده است که مربوط به صفحه " غلامرضا تاجگردون " است و یک تفاوت اساسی دارند و آن هم مربوط به مدرک تحصیلی منتخب گچساران و باشت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بدون شک اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب شهرستان های گچساران و باشت در مجلس یازدهم یکی از داغ ترین خبرهای یک ماه اخیر استان و حتی کشور بوده است؛ موضوعی که با فراز و نشیب های فراوان و واکنش های مختلفی مواجه شد.

 

حاشیه های اعتبارنامه تاجگردون حتی پس از تایید در کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی نیز به پایان نرسید به طوری که علیرضا زاکانی و جواد نیک بین از نمایندگان مجلس یازدهم همچنان بر رد اعتبارنامه منتخب گچساران و باشت ثابت قدم بوده اند و حتی از افشای اطلاعات جدید در خصوص وی خبر داده اند.

 

رسانه های مورد حمایت و نزدیک به غلامرضا تاجگردون تلاش بسیار زیادی برای حمایت از این نماینده مجلس انجام داده و می دهند و فعالیت گسترده ای در شبکه های اجتماعی دارند.

 

یکی از کاربران توئیتر در توئیتی جالب دو تصویر از ویکیپدیا منتشر کرده است که مربوط به صفحه " غلامرضا تاجگردون " است اما یک تفاوت اساسی دارد و آن هم مربوط به مدرک تحصیلی منتخب گچساران و باشت است.

 

مقایسه دو تصویر نشان می دهد که پیش از این عبارات مربوط به نامعتبر بودن مدرک دکترای غلامرضا تاجگردون که در ویکیپدیا وجود داشت حذف شده است اما پس از یک روز بار دیگر به حالت اولیه خود بازگشت و به نظر می رسد این ویرایش که از سوی برخی افراد انجام شده است ، مورد تایید قرار نگرفته است و اگر در خصوص " غلامرضا تاجگردون " تحقیق کنید درباره مدرک وی چنین نوشته شده است:

تاجگردون مدرک دکتری مدیریت اقتصادی را در سال ۲۰۰۸ از مؤسسه گلوبال بیزنس، در شهر بروکسل، بلژیک اخذ کرده‌است، ولی نام این مؤسسه در فهرست دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران قرار ندارد، لذا در سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۴ وی با مدرک کارشناسی ارشد، برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، ثبت نام کرد.

طبق لیست دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم، که توسط اداره کل امور دانشجویان این وزارتخانه، منتشر می‌شود، مدرک اخذ شده از مؤسسه Global Business Academy غیرقابل بررسی و ارزشیابی است و در ایران اعتبار ندارد.

 

این اتفاق در حالی رخ داده است که این روزها مدرک تحصیلی تاجگردون یکی از موضوعات مور اعتراض برخی نمایندگان قرار داشته است.

گفتنی است اطلاعات ویکیپدیا قابلیت ویرایش را دارد.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1399/4/9 - 19:24
منبع یک سایت خوب نیست ویکی پدیا باشه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.