گروه: اخبار استان خبر: 160050 / تاریخ انتشار : 1399/4/8 ساعت : 10:40

سگ های ولگرد معضل 10 ساله شهر سی سخت+تصاویر

معضل سگهای ولگرد حدود 10 سال است که در شهر توریستی سی سخت ادامه دارد و به موضوعی عادی تبدیل شده که سلامت شهروندان را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سی سخت مرکز شهرستان دنا یکی از توریستی ترین شهرهای جنوب کشور شناخته شده است.

معضل سگهای ولگرد حدود 10 سال است که در شهر توریستی سی سخت ادامه دارد و به موضوعی عادی تبدیل شده که سلامت شهروندان را در معرض خطر قرار داده است.

گفتنی است در سال 90 با استفاده از سموم تعدادی از این سگهای ولگرد معدوم شدند و طی سال‌های بعدی ادامه این روند از سوی نیروی انتظامی و مرکز بهداشت ممنوع شد.

وجود سگهای ولگرد در سطح خیابان های و بلوارهای شهر سی سخت مختص به شب نبوده و در طول روز نیز می توان به وفور آنها را مشاهده کرد.اکنون مسئولان شهر دچار سر درگمی هستند که این سگها را چگونه از سطح شهر جمع آوری کنند با وجود اینکه نمی توان به وسیله تیراندازی آنها را از بین برد نه به وسیله طعمه گذاری و سموم.

بارها مشاهده شده که این سگها برای خوردن نان خشک‌های موجود در زیر میز نانوایی‌ها به میزها آویزان شده اند و یا مشاهده می شود که همین سگ‌ها در چمن‌های بلوارهای شهر و پارکها که برای استراحت مردم است، به صورت گله‌ای خوابیده‌اند و معلوم نیست چقدر آلودگی و بیماری انتقال می‌دهند.

اکنون که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده است و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی از مهمترین راه‌های پیشگیری از ویروس کروناست، می‌طلبد که دانشگاه علوم پزشکی نسبت به این مسأله بی‌تفاوت نباشد و باهمکاری ادارات مربوطه این مشکل را بررسی کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.