گروه: اخبار استان خبر: 160011 / تاریخ انتشار : 1399/4/7 ساعت : 14:43

حمایت از نژادپرستی ۷ میلیارد دلار برای فیس‌بوک آب خورد

پس از آنکه شرکت‌های بزرگ جهان تبلیغات خود را از شبکه اجتماعی فیس‌بوک به علت حمایت این شبکه از نژاد پرستی حذف کردند، این شرکت دچار ضرر ۷.۲ میلیارد دلاری شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  پس از آنکه شرکت‌های بزرگ جهان تبلیغات خود را از شبکه اجتماعی فیس‌بوک به علت حمایت این شبکه از نژاد پرستی حذف کردند، این شرکت دچار ضرر 7.2 میلیارد دلاری شده است.

بر اساس این گزارش، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک اکنون 7.2 میلیارد دلار فقیرتر شده است. روز جمعه بعد از آنکه شرکت یونیلِوِر، یکی از بزرگترین تبلیغ کنندگان جهان، به کمپین تحریم تبلیغاتی فیس بوک پیوست، سهام این رسانه اجتماعی نیز 8.3 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش طی سه ماه اخیر محسوب می‌شود.

شرکت یونیلور اظهار داشت که امسال هزینه‌های خود را در فیس بوک متوقف خواهد کرد.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، افت قیمت سهام فیس‌بوک 56 میلیارد دلار از ارزش بازار این شرکت را حذف کرد و ثروت خالص زاکربرگ را به 82.3 میلیارد دلار کاهش داد.

این اتفاق همچنین باعث شد که جایگاه مدیر عامل فیسبوک یک پله پایین‌تر بیاید و به چهارمین فرد ثروتمند دنیا تبدیل شود.

پس از آنکه منتقدین اعلام کردند که فیسبوک نتوانسته است به اندازه کافی از اظهارات نفرت‌انگیز و نژادپرستانه پلیس و اطلاعات غلط روی این شبکه جلوگیری کند، شرکت‌های ورایزون و هرشلی نیز تبلیغات خود را از این رسانه اجتماعی حذف کردند.

شرکت کوکاکولا نیز اظهار داشت که تبلیغات خود را در کلیه رسانه‌های اجتماعی حداقل به مدت 30 روز متوقف می‌کند.

این شرکت‌ها به منظور حمایت از کمپین «توقف نفرت برای سود» تبلیغات خود را از رسانه‌های اجتماعی فیسبوک که شامل اینستاگرام و واتس اپ می‌شود، حذف کرده اند.

اوایل هفته گذشته، شرکت‌های بن و جری، نورث فیس، و پاتاگونیا از جمله شرکت‌هایی بودند که به این کمپین پیوستند و از آن حمایت کردند.

مرگ جورج فلوید، سیاهپوست آمریکایی، به دست پلیس این کشور که ماه گذشته میلادی صورت گرفت منجر به اعتراضات گسترده در سراسر جهان و آمریکا شده است.

بر اساس این گزارش، کمپین "توقف نفرت برای سود» در پاسخ به سابقه طولانی فیسبوک در حمایت از محتواهای نژادپرستانه، خشونت‌آمیز و دروغ صورت گرفته است.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.