گروه: اخبار استان خبر: 159983 / تاریخ انتشار : 1399/4/6 ساعت : 23:32

اظهارات جنجالی زاکانی علیه تاج‌گردون با وعده افشای شبکه فساد مالی+فیلم

علیرضا زاکانی نماینده مجلس یازدهم در اظهاراتی جنجالی خبر از افشای اسناد فساد مالی و شبکه‌ای تاج‌گردون طی روزهای آینده داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علیرضا زاکانی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران در مجلس، گفت: موضوع اعتبارنامه آقای تاجگردون امروز یک دغدغه عمومی است که پاسخ مناسب خودش را می‌طلبد. بی‌شک این اولین امتحان جدی مجلس یازدهم در تطبیق شعار فسادستیزی با معقوله‌ای که درباره آن اعتراض صورت گرفته است.

 

وی افزود: ما تا الان در این‌باره به این علت صحبت نمی‌کردیم که نمی‌خواستیم به شعبه بررسی اعتبارنامه و کمیسیون تحقیق فشاری وارد کنیم. اما امروز که می‌بینیم رویه نادرستی طی شده و بدون رسیدگی به ابعاد مختلف اسناد، نظر کمیسیون تحقیق اعلام شد، لازم است که اسناد خود را به ملت تقدیم کنیم و این ملت است که باید تصمیم بگیرد که آقای تاجگردون صلاحیت دارد یا خیر؟.

 

نماینده مردم قم در مجلس یازدهم گفت: اعتبارنامه و رأی به آن به خاطر این است که هر کسی به هر طریقی از مسیرهای قانونی عبور کرد و نهایتا به مجلس رسید، یکبار دیگر در مجلس بررسی شود تا ببینیم که این راه درست طی شده یا اعمال نظر صورت گرفته است. به اعتقاد ما در مسیر طی شده آقای تاجگردون، اعمال نظر صورت گرفته است و دستگاه‌های نظارتی باید در این‌باره پاسخگو باشند.

 

زاکانی تصریح کرد: شاید ظاهر برخورد با فساد خیلی ساده باشد اما با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در سال 80 که فرمودند اگر با فساد برخورد شود، زمزمه‌ها و فریاد‌ها به هوا برخواهد خواست. طی این 19 سال زمزمه و فریادی شنیده نشده یعنی با فساد برخورد درست نشد و دستگاه‌های امنیتی کشور یکی از عوامل عدم برخورد با فساد هستند.

 

وی ادامه داد: یکی از دستگاه‌های امنیتی کشور در موضوع پرونده آقای تاجگردون رفوزه شد و یکی دیگر تجدید شد. آن دستگاهی که رفوزه شد به این علت بود که مسیر درست ارائه گزارش را طی نکرد و گزارش درست نداد، علت تجدید شدن دستگاه دیگر این بود که ابتدا گزارش درست داد و وقتی این گزارش به دست ما رسید و ما بر اساس آن بررسی کردیم، بعدا در کمیسیون تحقیق به صورت کلی برخورد و فرافکنی کرد، اگر به چیزی می‌رسید و طبق آن گزارش می‌دهید؛ چرا جرأت ندارید از گزارشتان دفاع کنید؟. گفته می‌شود شفافیت خوب است؟ بله خوب است و شفافیت فقط برای مجلس خوب نیست بلکه برای همه خوب است.

 

نماینده مردم قم اظهار داشت: این مسیری نیست که در گام دوم انقلاب اسلامی، 41 سال تجربه را زیر پا بگذاریم و چشم‌مان را بر واقعیت‌های تلخ ببندیم که یک شخصی مثل آقای تاجگردون یک شبکه اقتصادی فسادآلود را با رانت و فشار ظرفیت‌های کمیسیون برنامه و بودجه و برخی از ابزارهای دیگر استفاده کند و بعد در مجلس نیز به راحتی بخواهد از پشتیبانی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی هم برخوردار باشد؛ اینجا دیگر خط ممنوعه و خط قرمز است. اینجا جایی است که اگر کسی بخواهد وارد شود و بر خون شهدا پا بگذارد و بخواهد مصلحت‌سنجی‌های بیجا انجام شود حتما نمایندگان مجلس نخواهند گذاشت که آب خوش از گلوی مفسدین پایین برود.

 

زاکانی خاطر نشان کرد: کمیسیون تحقیق به وظیفه خود عمل نکرد و ما حدود یک ساعت تیترهای مفسده‌های آقای تاجگردون را بیان کردیم و اسنادمان که بیش از 200 صفحه بود را به کمیسیون تقدیم کردیم. ما ده‌ها ساعت وقت گذاشتیم اسناد را به هم پیوست کردیم و اسناد باید توضیح داده می‌شد. بنده خودم در گذشته عضو این کمیسیون بوده‌ام اما کمیسیون تحقیق اصلا این‌گونه برخورد نمی‌کرد که امسال برخورد کرد. هر چه ما اصرار کردیم که می‌خواهیم بیاییم توضیح دهیم و حداقل 5 ساعت به ما فرصت دهید تا ابعاد مختلف اسناد را با حضور خود آقای تاجگردون توضیح دهیم که امکان فراهم نشد.

 

وی ادامه داد: آقای تاجگردون یک کلمه را هم قبول نمی‌کند و به آقای نیکبین گفته بود که اگر یکی از این موارد را قبول کنم شما با همان یک مورد بنده را می‌اندازید. خیلی مایه تأسف است که اگر ما هفته آینده بخش قابل انتقال اسناد را به جامعه منتقل کنیم، قضاوتی که راجع به دستگاه‌های امنیتی می‌شود قضاوت بدی خواهد بود. لذا ما امیدوار هستیم که ان‌شالله این مردم در مسند قضاوت و با شفافیت دقیق در آینده نزدیک قضاوت دقیق خودشان را داشته باشند تا سیه رو شود هر که در او غش باشد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.