گروه: اخبار استان خبر: 159962 / تاریخ انتشار : 1399/4/6 ساعت : 19:34
جمعه نحس در انتظار جنگل های گچساران/

تداوم آتش سوزی ها در مراتع و جنگل های گچساران/ارتفاعات "آرو" همچنان در آتش می سوزد

رئیس منابع طبیعی گچساران گفت:این آتش سوزی که از ساعتی پیش در ارتفاعات "روستای آرو" آغاز شده ،با وجود تلاش نیروهای بسیج و محلی مهار نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،مجید نظری ،رئیس منابع طبیعی گچساران دقایقی پیش در گفتگو با این پایگاه خبری تحلیلی با اشاره به آتش سوزی های امروز این شهرستان گفت: آتش سوزی "کوه آرو" که ساعتی پیش آغاز شده همچنان ادامه داشته و با وجود تلاش نیروهای مردمی،منابع طبیعی و بسیج بیش از چند هکتار از مراتع ارتفاعات "روستای آرو " همچنان در حال سوختن است که به دلیل وزش باد های شدید، مهار حریق به دشواری صورت می گیرد.

وی افزود:صبح امروز هم آتش سوزی هایی در مناطق "دژسلیمان" و اطراف "کوه شهرو" داشتیم که با تلاش نیروهای دوستدار محیط زیست تا ظهر امروز مهار شدند.

به گفته کارشناسان،بخشی از مراتع و جنگل های این سرزمین از منابع طبیعی با ارزش کشورمان به شمار می روند که همه ساله بنابر دخالت عواملی همچون جرقه های حاصل از افزایش دما و وزش بادهای گرم و عوامل انسانی در شعله های آتش نابود می شوند. 

از اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون بالغ بر 13 مورد آتش سوزی گسترده درعرصه‌های جنگلی و مرتعی دیار بام نفت ایران به ثبت رسیده که در نتیجه آن بیش از435 هکتار جنگل و مرتع طعمه حریق شده است که با جولان این حجم گسترده از آتش سوزی ها در همین ابتدای امر، سال 99 را می توان سال سیاه جنگل‌ها و مراتع گچساران برشمرد.

درختان بادام از مهمترین پوشش گیاهی این منطقه(کوه آرو) به شمار می روند و این درحالی است که 90درصد از اراضی این شهرستان را عرصه های ملی تشکیل می دهند که از این میزان نیز 70درصد مراتع و جنگل ها هستند.

نکته حائز اهمیت این است که چرا بیش از 90درصد از آتش سوزی های این شهرستان در روز جمعه اتفاق افتاده است؟.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.