گروه: اخبار استان خبر: 159912 / تاریخ انتشار : 1399/4/5 ساعت : 15:45

اظهارات معاون وزیر کشاورزی بر مزار البرز زارعی/البرز جانش را فدای طبیعت ایران کرد+فیلم

معاون وزیر جهاد کشاورزی:من از روی تخت بیمارستان با این جوان عزیز صحبت کردم و آنجا گفتم دست و پایت را می بوسم، باور نداشتم دفعه بعد که به گچساران می آیم روی مزار ایشان باشد،اما این اتفاق همه ما را داغدار کرد و البرز سوخت تا جنگل و طبیعت نسوزد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛مسعود منصور،معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن قرائت فاتحه بر مزار زنده یاد البرز زارعی گفت:مدتی پیش که برای اطفای حریق به این منطقه خاییز آمدیم  بعد از بازدید خوشحال رفتیم که حریق مهار شد ،وقتی هم مطلع شدیم که این جوان عزیز هم دچار سوختگی شده اند بسیار متاثر شدم.

وی افزود:من از روی تخت بیمارستان با این جوان عزیز صحبت کردم و آنجا گفتم دست و پایت را می بوسم، باور نداشتم دفعه بعد که به گچساران می آیم روی مزار ایشان باشد،اما این اتفاق همه ما را دhغدار کرد و البرز سوخت تا جنگل و طبیعت نسوزد.

منصور ادامه داد:در احادیث و روایات داریم که مرگ با آتش و آب باعث آمرزش و عاقبت به خیری در آن دنیاست،آنچه که در توان مان بود هم در استان و هم خارج از استان برای درمان ایشان انجام دادیم و اما تقدیر اینگونه شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:البرز عزیز برای همه ما یک نماد است،هم از طریق استانداری و هم مسئولین کشوری پیگیر هستیم تا ایشان به عنوان شهید خدمت معرفی شوند.

وی تصریح کرد:از مسئولین قضایی این استدعا را داریم که افرادی که طبیعت را به آتش می کشند و به طبیعت آسیب می زد، شناسایی و نیز مجازات های لازم نیز برای افراد خاطی در نظر گرفته بشود.

منصور در ادامه گفت:وقتی کاری داوطلبانه است ارزشمند تر است،البرز داوطلبانه وارد این عرصه شد در حالی که هیچ تکلیف قانونی و اداری نداشت و ایشان در راه حفظ  و صیانت از طبیعت فداکاری کردند وعزیزترین چیزی که جانش بود را هم تقدیم کرد.

ادامه اظهارات در ویدئوی زیر شاهد باشید.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.