گروه: اخبار استان خبر: 159733 / تاریخ انتشار : 1399/4/5 ساعت : 13:54

ابهام در ماجرای زمین های واگذار شده به راه و شهرسازی لنده/ایجاد معارض با عدم مستندسازی مناسب

رئیس اداره منابع طبیعی لنده گفت: عدم مستند سازی زمین های واگذارشده به راه و شهرسازی از سوی این اداره باعث شده است معارضینی بین مردم و ادارات ایجاد شود که انتظار داریم هرچه سریعتر تعیین تکلیف کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در گفت وگو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در خصوص اجرای قانون واگذاری زمین های اراضی ملی در محدوده شهر به اداره راه و شهرسازی گفت: براساس قانون تفکیک اراضی تمام زمین های اراضی ملی واقع در محدوده شهرها می بایست به اداره راه و شهرسازی واگذار شوند.

 

وی افزود: بر همین اساس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده بیش از 84هکتار از اراضی ملی واقع در محدوده شهرلنده را به اداره راه و شهرسازی واگذار کرده است.

 

ذبیح الله محمدی تصریح کرد: طی فرایند واگذاری در این چند سال متاسفانه اداره راه و شهرسازی هیچ اقدامی در راستای مستند سازی انجام نداده است.

 

وی تاکیدکرد: عدم این مستند سازی از سوی اداره راه و شهرسازی باعث شده است تا معارضینی بین مردم و ادارات ایجاد شود که انتظار داریم هرچه سریعتر تعیین تکلیف نمایند.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت:براساس فصول ۲، ۱۰ و ۲۰ قانون زمین شهری اراضی داخل محدوده شهر باید به اداره راه و شهرسازی واگذار گردد تا به صلاحدید اداره فوق جهت مصارف عمومی به ادارات و مردم واگذار گردد.

 

وی در ادامه تاکیدکرد: بر همین اساس کل اراضی داخل محدوده شهر لنده ۸۴ هکتار بوده که بر اساس قانون به اداره فوق واگذار گردید.


محمدی در توضیحات تکمیل تر گفت: بر اساس قوانین زمین شهری، در صورت عدم همکاری اداره منابع طبیعی در واگذاری این اراضی ،خود اداره راه و شهرسازی میتواند این اراضی را تصرف و اقدام به اخذ سند آنها نماید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.