گروه: اخبار استان خبر: 159579 / تاریخ انتشار : 1399/3/30 ساعت : 13:25
مهدی روشنفکر خبر داد

تامین اعتبار 124 میلیارد ریالی برای سد تنگ سرخ بویراحمد

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون از تخصیص ۱۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در روند اجرایی سد تنگ سرخ یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی به همراه جمکعی از مسئولان استانی  از روند اجرایی پروژه سد تنگ سرخ بازدید کرد.

 

مهدی روشنفکر خواستار تشکیل کارگروه رفع موانع اجرای در اجرای پروژه ملی سد تنگ سرخ به ریاست معاون عمرانی استاندار و دبیری آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط شامل منابع طبیعی، محیط زیست، بنیاد مسکن و... شد و تاکید کرد: جلب رضایت مالکان اراضی و پرداخت مطالبات آنان در دستور کار باشد.

 

وی افزود: ضروری است تملک اراضی در 3 فاز اولویت بندی شود، با توجه به اینکه کشاورزان استقبالی از دریافت اسناد خزانه و اوراق مشارکت  نداشتند تامین و به کارفرما ابلاغ شد که می‌بایست کارفرما از هفته آینده بحث پرداخت به کشاورزان و  تملک اراضی را شروع کند و بازه زمانی مطلوب مقبولی برای بهره‌برداری  تعیین شده است.

 

روشنفکر نگاه ویژه قرارگاه خاتم و آب منطقه‌ای برای تسریع به روند پروژه با وجود کمبود اعتبار در سال‌های اخیر را قابل تقدیر دانست و گفت: انتظار می‌رود پیگیری مستمر برای فعال کردن تمام جبهه‌های کاری از طرف شرکت آب منطقه‌ای، برگزاری جلسات مستمر بر اساس یک تقویم زمانی مشخص برای تسریع در اجرا و  پیگیری نظام مند برای اعتبار و تخصیص لازم در اولویت مسئولان و متولیان امر باشد.

 

وی از آمادگی کامل خود برای پیگیری شبانه روزی جهت تعیین تکلیف پروژه‌های عمرانی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود جزئیات سد تنگ سرخ صادقانه و شفاف به مردم گفته شود تا شاهد همکاری آنان در اجرا باشیم و نباید مردم را نامحرم بدانیم زیرا اطلاع از جزئیات سد و مزایای آن برای مردم استان و استان همجوار حق آنان است.

 

روشنفکر تصریح کرد: امسال 30 میلیارد تومان اعتبار برای سد تنگ سرخ پیش بینی شده که 124 میلیارد ریال تاکنون تخصیص یافته است که امیدوارم با پیگیری مستمر این میزان تخصیص تا پایان سال هرچه بیشتر افزایش یابد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.