گروه: اخبار استان خبر: 159463 / تاریخ انتشار : 1399/3/27 ساعت : 10:08

خادمی: مهمترین مشکل بیمارستان دهدشت کمبود نیروی انسانی در کادر درمان است/طیب زادگان: شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه وضعیت منحصر به فردی دارد

محمد طاهر طیب زادگان گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با گستره جغرافیایی و 14 مرکز جامع خدمات سلامت و جمعیت 132 هزار نفری و یک بیمارستان وضعیت منحصر به فردی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آئین تودیع و معارفه سرپرست قدیم و جدید بیمارستان امام خمینی(ره) در سالن آمفی تئاتر بیمارستان با حضور کارشناسان معاونت درمان،مسوولین شهرستانی برگزار شد.

در این مراسم  محمد طاهر طیب زادگان رییس شبکه بهداشت کهگیلویه گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با گستره جغرافیایی و 14 مرکز جامع خدمات سلامت و جمعیت 132 هزار نفری و یک بیمارستان وضعیت منحصر به فردی دارد.

 

طیب زادگان گفت: فاصله زیاد بخشی از جمعیت تحت پوشش شبکه با مراکز ارائه خدمات درمانی،فرسودگی تجهیزات و امکانات اداری و درمانی در مراکز و خانه های بهداشت،کمبود نیروی انسانی در برخی نقاط و مراکز،کمبود و فرسوده بودن ناوگان آمبولانس در سطح مراکز و بیمارستان،بدهی سنگین و مطالبات انباشته شده پرسنلی،دارویی و تجهیزات در حوزه بیمارستان،تنها بیمارستان سه شهرستان،کمبود نیروی انسانی اعم از درمانی و خدماتی در بیمارستان،فرسوده بودن سیستم های تاسیسات و برخی تجهیزات بخشی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه هستند.

 

وی در ادامه تصریح کرد: کرونا فرصتی برای محک سیستم بهداشت و درمان در شرایط بحرانی بود قدرت بسیج امکانات و تجهیزات و ایجاد انسجام درون بخشی و تاب آوری در برابر یک بحران فرسایشی،توانایی جلب مشارکت جدی سایر شرکا و مولفه های دخیل در سلامت جامعه از جمله ادارات و نهادهای دولتی و سازمانها و نهادهای غیر مردمی،عملکرد قابل دفاع نظام سلامت است.

 

طیب زادگان اضافه کرد: تغییر و تحولات در سیستم بهداشت و درمان بر اساس نگاه تخصصی به سیستم بود و در راستای اهداف نظام سلامت و ارتقای کمی و کیفی خدمات خواهد بود و کار بهداشت و درمان تخصصی بوده و تغییرات و نگرش سیستمی خواهیم داشت لذا همکاران با درک بالا از شرایط ،پذیرای تغییر و تحولات هستند.

 

وی در پایان از خدمات و زحمات دکتر خادمی،سرپرست سابق بیمارستان تقدیر و تشکر نمود و مسولیت جدید سرپرستی بیمارستان را به دکتر یاری نسب تبریک و تهنیت گفت وایشان را فردی فعال،پیگیر و اهل برنامه معرفی نمود و گفت : جمع بندی مشکلات با همکاری واحدهای مختلف،برنامه زمان بندی جهت حل مشکلات با اولویت بندی،تمرکز ویژه بر تراز مالی بیمارستان،استفاده از نظرات کارشناسان و اهمیت دادن به خرد جمعی،تفویض اختیار به واحدهای زیر مجموعه،توجه به اصل عدالت در تصمیم گیری ها،توجه ویژه به مشکلات پرسنل و رایزنی مستمر با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی جهت رفع مشکلات و ایجاد تعامل سازنده می تواند در پیشبرد اهداف بهداشت و درمان کهگیلویه موثر واقع شود.

 

 

در ادامه محمد طاها خادمی سرپرست سابق بیمارستان،گزارشی ازعملکرد خود را ارائه داد و کمبود شدید نیروی انسانی در حوزه های درمانی و پشتیبانی را از مهترین مشکلات بیمارستان عنوان کرد.

 

سرپرست جدید بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت در آئین معارفه خود گفت: خدمت به مردم و کاستن آلام مردم از اهداف اصلی در مسولیت جدید است و از تلاشهای شبانه روزی کادر درمانی و پشتیبانی بیمارستان تقدیر و تشکر کرد.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.