گروه: اخبار استان خبر: 159462 / تاریخ انتشار : 1399/3/26 ساعت : 17:02

اندرحکایت استعفای دسته جمعی هیات فوتبال در گچساران/استعفا می دهیم تا به داد فوتبال برسند

امروز که روزگار تیم های فوتبال و حتی ورزش گچساران در منجلاب بازی های سیاسی برخی افراد در حال غرق شدن است و نفس های آخرش را می کشد ، قطعا هیچ شهروندی در گچساران حتی خود افراد سیاسی شهر هم از بروز این اتفاقات راضی و خشنود نخواهند بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،اوایل اسفندماه  97 بود که خداداد افشاریان، رئیس هیئت فوتبال کهگیلویه و بویراحمد در حکمی جنجال برانگیز"عبدالکریم قاضی‌فر" را پس از چند سال از ریاست هیئت فوتبال گچساران کنار گذاشت و "غلام آموزگار" داور ملی پیشکسوت فوتبال را به عنوان رئیس هئیت انتخاب کرد.

 

این در حالی است که پس از گذشت یکسال و چندماه ازحکم غلام آموزگار، امروز نیز رئیس هیئت فوتبال گچساران در گفتگو با رسانه ها از استعفای دسته جمعی اعضای این هیئت بدلیل عدم حمایت مسئولان اداره کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد خبرداده و گفته است که از آغاز به کار اعضای جدید هیئت فوتبال گچساران با توجه به آماده نبودن استادیوم تختی، بدنبال اختصاص یک زمین چمن اختصاصی برای هیئت فوتبال این شهر بودیم که هم در مبحث درآمدزایی به هیئت کمک شود و هم در همکاری با تیم هایی که از نظر مالی درآمد چندانی ندارند که از طریق هیئت با شرایطی بهتر به آنها خدمات دهیم.

 

وی در ادامه بیان کرده متاسفانه در مناقصه واگذاری اماکن ورزشی که  اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار کننده این مناقصه بوده ،مجددا زمین چمن بشارت به هیئت واگذار نشده است.

 

آموزگار باز هم تاکید کرده که یک هیئت منسجم و پویا نیازمند همکاری هیئت فوتبال و اداره کل استان است که متاسفانه با توجه عدم بودجه مشخص ما دیگر حتی قادر به تامین نیازهای اولیه هیئت هم نیستیم و با این روش نمی توانیم برنامه ریزی دقیقی برای آینده فوتبال گچساران داشته باشیم.

 

رئیس هیئت فوتبال گچساران در ادامه تصریح کرده برگزاری بیش از ۲۰ دوره آموزشی و کلاس های توجیهی و همچنین مسابقات لیگ شهرستان و حتی میزبانی مسابقات استانی و کشوری با مشارکت اداراتی همچون شرکت نفت، شرایط را به گونه ای جلوه داده که اداره کل ما را دارای دارآمد می بیند و هیچ گونه برنامه ریزی برای افزایش توان مالی هیئت فوتبال گچساران ندارد.

 

آموزگار گفته است در شرایط فعلی ما حتی توان مالی تعمیر سیستم سرمایشی دفتر هیئت فوتبال را هم نداریم و نمی توانیم به این شیوه ادامه دهیم و بهترین تصمیم را استعفای دسته جمعی می دانیم تا شاید کسی به فریاد فوتبال این شهر برسد.

 

وی نیز بیان کرده سالیانه مبلغ قابل توجهی از حق هیئت فوتبال استان از تیم های فعال در گچساران خصوصا تیم فوتبال نفت و گاز گچساران اخذ می شود اما چرا بخشی از این بودجه به حساب هیئت شهرستان واریز نمی شود تا بخش کوچکی از مشکلات ما حل شود. امروز هم شاهد واگذاری های عجولانه اماکن ورزشی به افراد هستیم اما هیئت سهمی از این اماکن ندارد و حتی برای گرفتن ساعت تمرین تیم ها نیز هزینه پرداخت نماید.

 

 در ادامه نیز رئیس هیئت فوتبال گچساران از همه مسئولان شهرستانی و استانی درخواست کرد برای حفظ فوتبال گچساران که بیش از نیم قرن قدمت دارد به کمک ورزشکاران این شهر آمده شاید هنوز زمانی برای نجات فوتبال باشد.

 

اما ماجرای استعفای دسته جمعی هیات فوتبال گچساران به همینجا هم ختم نمی شود  و در تازه ترین واکنش به این موضوع یک منبع اگاه در اداره‌کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد به یکی از خبرگزاری ها نیز گفته است با توجه به شناختی که از روحیات علوی، مدیرکل ورزش و جوانان داریم کسی را به زور در پست و منصبی نگه نخواهد داشت و با این استعفا قطعا موافقت خواهد کرد.

 

وی بیان کرده علوی اعتقاد به ورزش بدون حاشیه دارد و به شدت از حاشیه پردازی در ورزش بیزار است و به همین دلیل به احتمال قریب به یقین با استعفای دسته جمعی هیئت فغوتبال شهرستان گچساران موافقت خواهد کرد.

 

این مقام آگاه در ورزش و جوانان استان باز هم تصریح کرده ممکن است در صورت مخالفت با استعفا در ادامه کار مشکلی برای اعضای هیئت به وجود آید و آن‌ها بهانه استعفا را داشته باشند که به همین منظور برای جلوگیری از هر گونه مشکلی در آینده، قطعا با این استعفا موافقت می‌شود.

 

وی بیان کرده  طبق آن چه که می‌دانیم علوی هم رضایت آن چنانی از عملکرد این هیئت نداشت و معتقد است استحقاق گچساران و جوانان پرشور و علاقه مند آن بیشتر از وضعیت کنونی است.

 

بنابراین امروز که روزگار تیم های فوتبال و حتی ورزش گچساران در منجلاب بازی های سیاسی برخی افراد در حال غرق شدن است و نفس های آخرش را می کشد ، قطعا هیچ شهروندی در گچساران حتی خود افراد سیاسی شهر هم از بروز این اتفاقات راضی و خشنود نخواهند بود،پس بهتر است متولیان امر ورزش تدابیری اتخاذ کنند که ورزش گچساران پس از این همه ناکامی و در این شرایط کرونایی،بازهم  بیشتر از این هم متضرر نشود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.