گروه: اخبار استان خبر: 159460 / تاریخ انتشار : 1399/3/27 ساعت : 11:12
گزارش مردمی؛

قیمت های باور نکردنی اجاره بهای مسکن در دهدشت/ نظارت بر بنگاه های مسکن وجود ندارد

یکی از شهروندان دهدشتی گفت:افزایش قیمت مسکن به خاطر عدم نظارت بر بنگاه های مسکن است. برخی از بنگاه ها به خاطر سود بیشتر اقدام به افزایش اجاره بها کرده و این اقدام روز به روز بر قیمت ها افزوده تا امروز که دیگر از دسترس خارج شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حوزه مسکن نه تنها در بخش اقتصادی از اهمیت بالایی برخوردار است بلکه می توان گفت، بخش های اجتماعی و سیاسی نیز بدان وابسته است.

 

امروزه در کشور ما، افزایش اجاره بها و قیمت مسکن آمار ازدواج را تحت تأثیر خود قرار داده، به نحوی که بسیاری از جوانان به دلیل عدم تحمل هزینه های اجاره و یا خرید مسکن معمولأ زیر بار این امر مهم نمی روند. اگرچه کاهش میزان ازدواج دلایل دیگری هم دارد اما بالا بودن هزینه های جاری ، عدم اشتغال مناسب و گران بودن مسکن نیز در بین این عوامل کم اثر نیست.

 

شرایط اجاره بها و قیمت خرید مسکن در شهرستان کهگیلویه نیز مانند سایر شهر های کشور یک روند صعودی با شیب زیادی را طی کرده و هر روزه شرایط و قیمت مسکن که یکی از مهمترین اولویت های مردم است بد و بدتر می شود.

 

اما در شهرستان کهگیلویه و مخصوصا شهر دهدشت این روند بسیار سریعتر از حتی مرکز استان طی شد و گرانی مسکن در شهر دهدشت به حدی رسیده که بسیاری از مردم توانایی اجاره مسکن را ندارند.

 

در همین زمینه با برخی از شهروندان دهدشتی گفت و گویی انجام  داده شد که در ادامه آمده است؛

یکی از شهروندان دهدشتی در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: مسکن مهمترین اولویت هر خانواده ای برای شروع ،تثبیت و ادامه زندگی است اما امروزه شاهد افزایش سرسام آور قیمت مسکن در شهر دهدشت هستیم.

 

وی گفت: اخیرا برای یکی از اقوام خود، اقدام به اجاره خانه کرده و صاحب خانه برای خانه ای به مساحت حدود 90 متر در طبقه دوم قیمت 26 میلیون رهن و 600 هزار تومان درخواست کرده که این قیمت در شهر دهدشت بسیار زیاد بوده و به دور از قیمت واقعی مسکن است.

 

 

یکی دیگر از شهروندان دهدشتی گفت: کاهش ساخت و ساز در یکی دو سال اخیر موجب کمبود مسکن و در نتیجه آن افزایش اجاره بها شده است.  مسئولین باید پیگیر باشند و با تلاش و کوشش شرایط گرانی را برطرف کنند، دولتمردان با همراهی مردم می تواند سخت ترین مشکلات را از سر راه بردارند همانطور که در هشت سال دفاع مقدس توانستیم.

 

یکی از جوانان شهر دهدشت که به تازگی از ازدواج کرده و صاحب فرزندی نیز شده است گفت: قیمت اجاره بهای مسکن کمر شکن شده و روز به روز در حال افزایش است. در شهر های بزرگتر حداقل اگر اجاره بها افزایش پیدا کند شرایط اقتصادی آن شهر نیز به گونه ای است که تا حدودی میتوان این گرانی را تحمل کرد اما در شهرستان کهگیلویه افزایش اجاره بها و هزینه های زندگی از یک سو و ضعف شرایط کسب و کار از سویی دیگر شرایط را تا حدودی سخت کرده است.

 

 محمد لطیف مرادی گفت: افزایش قیمت مسکن به خاطر عدم نظارت بر بنگاه های مسکن است. برخی از بنگاه ها به خاطر سود بیشتر اقدام به افزایش اجاره بها کرده و این اقدام روز به روز بر قیمت ها افزوده تا امروز که دیگر از دسترس خارج شده است.

 

عوامل دیگری نیز میتواند موجب این افزایش قیمت باشد که به صورت زنجیر وار به هم متصل  هستند که شاید فقط متوجه شهر دهدشت یا استان کهگیلویه و بویر احمد نباشد. مثل گرانی ها،افزایش صادرات مصالح ساختمانی، کمبود زمین، افزایش معاملات و روی آوردن  برخی از سرمایه داران به بازار مسکن و زمین و برخیاز عوامل دیگر باعث افزایش این اجاره بها شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 11 نظر
شهابی زاده
1399/3/27 - 14:33
مسئولین رسیدیگی کنید واقعا وضعیت اجاره بها در استان خیلی بده
rateup 0
 ratedown 0
بابایی
1399/3/27 - 14:33
متاسفانه نظارتی روی اجاره بها نیست
rateup 0
 ratedown 0
علی
1399/3/27 - 14:33
وقتی دهدشت این جوری چه انتظاری داریم یاسوج اجاره بها بیاد پایین
rateup 0
 ratedown 0
یاسر
1399/3/27 - 14:34
جناب رئیسی لطف کنید به موضوع اجاره بها رسیدگی کنید وضعیت اجاره بها در استان بسیار وخیم است
rateup 0
 ratedown 0
زهرا
1399/3/27 - 14:34
چرا مسئولین به این موضع رسیدگی نمی کنند افزایش بی رویه اجاره بها به چه قیمتی
rateup 0
 ratedown 0
رامین
1399/3/27 - 14:35
متاسفانه یکی از دلایل عدم ازدواج همین موضوع اجاره بهای زیاد
rateup 0
 ratedown 0
حامد
1399/3/27 - 14:35
امیدوارم مسئولین نظارتی به این موضوع رسیدگی جدی داشته باشند
rateup 0
 ratedown 0
جوادی
1399/3/27 - 14:36
واقعا شرایط اجاره بها در دهدشت سر به فلک کشید مسئولین لططفا نظارت
rateup 0
 ratedown 0
محمودی
1399/3/27 - 14:36
واقعا با این همه فشار اقتصادی دیگر خانواده ها توان دادن اجاره های سنگین را ندارند
rateup 0
 ratedown 0
ل
1399/3/27 - 14:37
به دلیل فشار های اقتصادی که هست ساخت ساز وقتی کم بشود باعث افزایش اجاره بها می شود
rateup 0
 ratedown 0
رامین
1399/3/27 - 14:37
بله هیمن طوره که می گید اما باید مسئولین به این موضع ورود کنند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.