گروه: اخبار استان خبر: 159410 / تاریخ انتشار : 1399/3/29 ساعت : 08:07

فرماندار بویراحمد:یاسوج شهر دکه ها/وجود 210 دکه غیر مجاز در پایتخت طبیعت ایران

فرماندار شهرستان بویراحمد با اشاره به تعداد دکه های غیر مجاز در شهر یاسوج گفت: 280 دکه در شهر یاسوج وجود دارد، که از این تعداد 70 دکه دارای مجوز و 210 مورد دیگر مجوز ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ یکی از مواردی که در واگذاری دکه ها مورد نظر است بحث صدور مجوز است، اگر خلاف قانون و بدون مجوز دکه ها احداث شوند مشکلات مختلفی را به وجود خواهند آورد.

دکه های بدون مجوز مشکلات مختلفی را برای شهروندان ایجاد خواهد کرد، که می توان به محدودیت برای تردد تا سدمعبر، تاثیر بر افزیش ترافیک در درون شهر را  می توان اشاره کرد.

 

در خصوص دکه ها شاخص های مختلفی وجود دارد، از دکه توزیع اقلام فرهنگی مانند روزنامه و کتاب، تا دکه های توزیع کننده اقلام غذایی، و مواد بهداشتی را می توان نام برد.

 

 باید اشاره کرد برای احداث و ایجاد دکه ها مجوزات لازم از سوی  شهرداری لازم است، اما در شرایطی که واگذاری آنها سبب اخلال در ترافیک، مانع رفت و آمد و تردد خودروها، و سلب حقوق شهروندی شود، شهردای ها از دادن مجوز امتناع می کنند.

 

 شهر یاسوج به عنوان مرکز استان و پایتخت طبیعت ایران شاهد رشد روز افزون تعداد دکه ها است، در همین رابطه فرماندار شهرستان بویراحمد در  روزهای گذشته و در  نشست شورای ترافیک با اشاره به تعداد بالای دکه ها  گفت: 280 دکه در شهر یاسوج وجود دارد، که از این تعداد 70 دکه مجوز دارد و مابقی یعنی 210 مورد دیگر مجوز ندارد.

 

کناری با بیان اینکه شهرداری یاسوج در خصوص دکه ها باید اقدامات لازم رادر دستور کار قرار دهد گفت: اتاق اصناف بیان کرده یکی از مکان هایی که  امکان کنترل آن در زمان کرونا وجود نداشت دکه ها بودند، در این دکه ها رعایت مصوبات بهداشتی صورت نمی گیرد، و حتی مواد مخدر توزیع می شود.

 

وی گفت: در خصوص دکه ها مصوبات شورای ترافیک و حتی مصوبات شورای تامین وجود دارد، اما شهرداری توجهی نکرده است.

 

فرماندار شهرستان بویراحمد افزود: شهرداری و شورای شهر مکاتباتی در جهت عدم واگذاری دکه ها داشتند، اما توسط خود شهرداری و شورای شهر جهت واگذاری دکه ها دوباره مکاتبه می شود، که ارباب رجوع با  در فرمانداری  حضور پیدا کرده و خواستار دریافت دکه هستند.

 

 
طبق اظهارات مسوولان  مبنی بر رشد روز افزون تعداد دکه های غیر مجاز، و با توجه به آسیب های که این دکه می تواند  متوجه جامعه کند دستگاه های ذی ربط باید با برنامه های کاربردی مبنی بر جمع آوری دکه های غیر مجاز یا جانمایی مناسب برای این  دکه ها و نظارت های بیشتر برنامه ارائه دهند.
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.