گروه: اخبار استان خبر: 159383 / تاریخ انتشار : 1399/3/25 ساعت : 14:00
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح ؛

دشمن از روحیه شهادت طلبی ایرانی ها واهمه دارد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: آن چیزی که دشمن را به ارعاب و تهدید وادشته است و از نیروهای نظامی ایران اسلامی حساب می برد حس معنویت، روحیه شهادت طلبی، روحیه جهادی ایرانی هااست .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در این آیین به بیان ویژگی های رفتاری امام راحل اشاره کرد و  افزود:  امام خمینی ره  به شدت  مخالف اسلام آمریکایی و طرفدار سر سخت اسلام ناب محمدی بودند.

حجت الاسلام والمسلمین سیروس حکمتی نیک گفت: امام ره در همه مقاطع و دوران زندگی خود متکی بر خدا بودند و به فرمایش رهبر انقلاب محاسبات معنوی در تصمیم گیری ها و تدابیر ایشان به معنای واقعی به چشم می خورد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شاید دشمن از حیث نظامی توانمندی هایی داشته باشد اما آن چیزی که دشمن را به ارعاب و تهدید وادشته است و از  نیروهای نظامی ایران اسلامی حساب می برد حس معنویت ، روحیه شهادت طلبی ، روحیه جهادی، روحیه استکبار ستیزی , اعتقاد و باور قلبی به آموزه های دینی است که امام خمینی ره به ما یاد دادند.

وی ابراز داشت: از اصول حاکم بر رفتار امام (ره ) ضدیت با استکبار ، استثمار و استبداد بود و در ادبیات و سخنرانی های امام مخالفت با نظام سلطه به رهبری آمریکا موج می زند و می فرمود " تمام گرفتاری های جهان اسلام  از آمریکاست" و هر چه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید " و امریکا ام الفساد قرن است " آمریکا و اسرائیل تروریست بالذات دولتی هستند "  و این یعنی اوج ضدیت با استکبار  و استثمار در عالم.

حجت الاسلام و المسلمین حکمتی نیک عنوان کرد: اهمیت به نقش مردم از دیگر اصول حاکم بر رفتار سیاسی امام بود و معتقد به مردم سالاری دینی بودند و از نگاه ایشان نقش مردم تعیین کننده است .

وی بیان کرد: اصل دیگر اصل استقلال طلبی امام خمینی ره  بود و از همان ابتدا  فرمود ند " ما نان و پنیر خود را می خوریم و روی پای خود می ایستیم " مفهوم این سخن یعنی استقلال و معتقد بودند در عرصه فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و .. خودمان باید استقلال کامل داشته باشیم و نگاهی به بیگانگان نداشته باشیم و رهبر معظم انقلاب  نیز این خط و مشی ها را دنبال می کنند.

حجت الاسلام  والمسلمین حکمتی نیک در ادامه به یکی از مباحث اخلاقی  اشاره کرد و گفت: یکی از مفاهیم ارزشی در آموزه های دینی شجاعت است و با این مشتقات و حروف در قرآن ذکر نشده است اما آیات زیادی در قرآن وجود دارد که این مفهوم ارزشی را تایید می کند .

وی گفت: در موارد متعدد خداوند از انسان های شجاع یاد کرده است و  انسان های بزدل و ترسو که در مقابل دشمن شجاعت ندارند را مذمت کرده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد  افزود: یک فرمانده نظامی انقلابی باید در عین برخورداری از کاردانی و علم ودانایی از چابکی و چالاکی لازم نیز برخوردار باشد.

وی بیان کرد: اولین نشانه از نشانه های انسان شجاع برخورداری از حلم و بردباری  است و در مواجهه با بی ادبی دیگران صبور هستند و این ویژگی در رفتار و منش ائمه اطهار (ع) به وفور دیده می شود.


حجت الاسلام والمسلمین حکمتی نیک گفت: دومین نشانه انسان های شجاع غلبه برهوای نفس است  و شجاعت دینی انسان را از این رذایل باز می دارد.

وی افزود: سومین نشانه انسان های شجاع سخاوت و بخشش است و  بخیل و خسیس نیستند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت : چهامین ویژگی انسان های شجاع صداقت و راستگویی است  و هرگز دروغ در رفتار و کردار انها وجود ندارد.

وی افزود: پنجمین نشانه انسان های شجاع غیرت دینی است که هم غیرتی دینی ، وطنی و ناموسی دارند و در مقابل  تهاجم دشمن به مرزهای جغرافیایی و اعتقادی شجاعت و غیرت خود را نشان می دهند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد  ابراز داشت: یکی از مصداق های شجاعت مقابله با دشمن در میدان جنگ است  .

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مصداق های شجاعت، شجاعت در عرصه مدیریت و فرماندهی دینی است ، گفت:  وقتی اوایل دوران دفاع مقدس خبر به امام خمینی ره رسید که صدام به پنج نقطه مهم از کشور حمله کرده است فرمودند" دیوانه ای آمده و سنگی انداخته و فرار کرده است" که با بیان این جمله دشمن را مرعوب و به رزمندگان اسلام روحیه بخشیدند.

حجت الاسلام والمسلمین حکمتی نیک افزود: امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی با گذشت 32 سال از دوران زعامت و امامت به عنوان یک رهبر شجاع  با وجود تمامی تهاجم ها و تحریم ها و فشار بین المللی در مقابل دشمن  ایستادگی کرده است و این یعنی شجاعت در عرصه مدیریت دینی.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: از دیگر مصداق های شجاعت، شجاعت در برابر بلایا و مصیبت ها است و هنگامی که مصیبتی به انسان های شجاع می رسد جزع و فزع نمی کنند و تابع دستورات الهی هستند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.