گروه: اخبار استان خبر: 159377 / تاریخ انتشار : 1399/3/25 ساعت : 14:11

گلایه شهروندان دهدشتی از جمع آوری زباله ها و پاسخ شهردار دهدشت + تصاویر

شهردار شهر دهدشت با اشاره به وضعیت جمع آوری زباله های این شهر گفت: بر اساس برنامه ریزی رایج به صورت 2 روزی یک بار زباله های شهروندان توسط نیروهای خدماتی شهرداری جمع آوری می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این روزها شاهد تماس تعدادی از شهروندان با این پایگاه خبری برای پیگیری مشکلاتی چون، کنده کاری برخی از کوچه ها و خیابان ها، عدم جمع آوری زباله ها، روان آب ها ودیگر از اینگونه معضلات هستیم.از سوی دیگر تاکنون اراده و همت خاصی از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) استان نیز مشاهده و شنیده نشده و تنها در برخی مناسبت های خاص و موارد اندک تعدادی از آنها زباله‌های ریخته‌شده روی زمین توسط شهروندان را به منظور فرهنگسازی عمومی و نیز پاک‌سازی شهر جمع می‌کنند؛ اقدامی که به نفسه در خور تحسین است، اما باید گفت که این گونه اقدامات اندک و جرئی اثرگذاری سطحی داشته و تاکنون نتوانسته مسئولان و شهروندان را تحت‌ تاثیر قرار دهد.

یکی از شهروندان دهدشتی در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: در برخی از کوچه ها و خیابان ها زباله های شهری با فاصله زمانی زیاد جمع آوری می شود و همین امر موجب پاره کردن کیسه های زباله در محل مشخص برای جمع آوری توسط شهرداری می شود.

 

وی افزود: علاوه بر این برخی از جداول خیابان ها و کوچه ها به حدی کثیف و بد بو می شوند که خانواده های برای جلوگیری از راکد ماندن پس آب ها و از ترس بیماری های مختلف خود اقدام به پاکسازی جداول کنند.

 

یکی دیگر از شهروندان گفت: متاسفانه برخی از مردم نیز زباله های ساختمانی خود را هر جا که زمینی خالی وجود داشته باشد و بعضا در پیاده روها ریخته و همین امر علاوه بر تخریب وجه کوچه ، خیابان و در نهایت شهر موجب تجمع برخی حیوانات ازجمله سگ و گربه و مار می شود.

 

اسفندیار برخه شهردار دهدشت در این زمینه گفت: شهرداری دهدشت طبق برنامه ریزی مشخص شهر دهدشت را به دو قسمت زوج و فرد یا سبز و زرد تقسیم کرده است.

 

برخه گفت: طبق این برنامه ریزی که در بسیاری از شهرهای کشور نیز رایج است، به صورت دو روزی یک بار زباله های شهروندان توسط نیروهای خدماتی شهرداری جمع آوری می شوند.

 

وی افزود: برخی از شهروندان در زمان مشخص زباله هایشان را در محل تعیین شده و در زمان مشخص قرار نمی دهند و همین امر موجب می شود تا زباله های آن ها تا نوبت بعدی جمع آوری، در کوچه ها بماند و توسط حیوانات پخش و پلا شوند.

 

شهردار دهدشت در مورد زباله های ساختمانی هم گفت: بارها این موضوع به شهروندان گوشزد شده است و در صورت مشاهده نیز توسط پرسنل شهرداری به آن ها برای جمع آوری هشدارهای لازم داده می شود اما با این وجود برخی از شهروندان این مسئله را رعایت نمی کنند.

وی اضافه کرد: برخی صنوف از جمله تعمیرگاه های اتومبیل زباله هایشان را در پیاده رو ها قرارداده و موجب تخریب چهره شهر می شوند.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
چرام
1399/3/25 - 15:33
کاش فقط دهدشت این مشکل رو داشت . همه استان همینطوری هست استاندار در این خصوص باید با تزریق اعتبار کمک کنه
rateup 0
 ratedown 0
یاسوج قهرمان
1399/3/25 - 15:34
دایی ایما داخل وسط شهر یاسیچ ای مشکله داریم شما از دهدشت گلی داری
rateup 0
 ratedown 0
0000
1399/3/25 - 15:35
همین آشغالها باعث شده سگها میهمان ویژه شهر باشن . گربه که هیچ
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.