گروه: اخبار استان خبر: 159222 / تاریخ انتشار : 1399/3/24 ساعت : 07:19
شهروندان یاسوجی مطرح کردند

مرجع مشخصی برای کنترل قیمت اجاره بهاء وجود ندارد/مالکان خانه های خود را به صورت دلخواه اجاره می دهند+فیلم

شهروندان یاسوجی با اشاره به افزایش اجاره بهاء در شهر یاسوج عنوان کردند: مرجع مشخصی برای کنترل قیمت اجاره بهاء وجود ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ این روزها  مسکن و اجاره بهاء وضعیت نامساعدی دارد، این شرایط به دلیل وضعیت نامناسب اقتصادی، وضعیت تورم و همچنین قدرت خرید مردم، پرداخت اجاره بهاء را با مشکل مواجهه کرده است.

 

شهروندان یاسوجی در رابطه با وضعیت نامناسب اجاره بهای املاک و مسکن در گفتگو با این پایگاه خبری مطالبی را بیان کردند که مشروح آن در زیر آمده است:

 

یکی از بازاریان که تمایلی برای بازگو کردن نام خود نداشت گفت: در بازار نظارتی بر وضعیت اجاره بهاء وجود ندارد، و روند افزایش مشاهده می شود.

 

وی اضافه کرد: بنده یک باب مغازه دارم، صاحب این مغازه کرایه مغازه را در یک روند افزایشی 800 هزار تومان افزایش داده است، در طول 13 سالی که در بازار فعالیت دارم، مشاهده نکردم که بازرسی  و نظارت بر روند قیمت اجاره بهاء وجود داشته باشد.

 

از دیگر شهروندان با اشاره به نبود نظارت بر املاک، بیان کرد: به نظر می رسد نهاد های نظارتی توان برخورد و نظارت ندارند، زیرا مشاهده می شود 60 الی 70 درصد  بر اجاره بهاء اضافه شده است.

 

این شهروند اظهار کرد: صاحبان املاک ادعا دارند به دلیل تورم و مشکلات اقتصادی در جامعه مجبور هستیم اجاره ملک خود را با قیمت بالا عرضه کنیم.

 

شخص دیگری گفت: به نظر می رسد اجاره املاک با قیمت بالا مطابق با سلیقه و دلخواه صاحبان املاک است، و هیچ نرخ و قیمت مشخصی ندارد، از طرفی نبود نظارت ها در این بخش بر نابسامانی بازار املاک اضافه کرده است.

در پایان شخصی دیگر با انتقاد از سیاست های دولت، در خصوص مسکن گفت: مرجع مشخصی برای کنترل قیمت اجاره بهاء وجود ندارد، و  این موضوع به مردم و بنگاه دار ربطی ندارد، بلکه مربوط به دولت است، زیرا حمایتی توسط دولت از مردم صورت نگرفته است، این عدم حمایت سبب می شود، صاحبان املاک با افزایش اجاره بهاء، در صدد تامین هزینه های زندگی خود باشند و باعث می شود به مردم فشار  وارد شود.

 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 6 نظر
بهمنی
1399/3/24 - 16:22
واقعا وضع کرایه خونه برخی خانواده هارو به شدت تحت فشار قرار داده مسئولین خواهشمندیم رسیدگی کنید
rateup 0
 ratedown 0
طاهری
1399/3/24 - 16:23
همش می گن جوانان ازدواج کنن اخ بنده خدا با این وضع کرایه خونه ها چطوری جون جرات کنه زن بگیره
rateup 0
 ratedown 0
علی رضا
1399/3/24 - 16:23
درسته می فرمایید همین طوره که می گید یکی از دلایل عدم ازدواج کرایه بها است....
rateup 0
 ratedown 0
نادری
1399/3/24 - 16:24
بنده خود اجاره نشین هستم دو میلیون حقوق می گیرم 700 تومنشو باید بدم کرایه با اون 1300 چطوری زندگی کنم اخه
rateup 0
 ratedown 0
قاسم
1399/3/24 - 16:25
الحمد الله مسئولین خونه دارن مشکلی ندارن ...... برای همین زیاد به فکر نیستند
rateup 0
 ratedown 0
یاسر
1399/3/24 - 16:31
از ریاست قوه قضایه خواهمندیم همان گونه که همیشه یاور محرومان بوده اند به موضوع اجاره بها در شهر یاسوج رورود کنند به خدا اجاره بها داره ریشه مردم در میاره
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.