گروه: اخبار استان خبر: 159124 / تاریخ انتشار : 1399/3/21 ساعت : 15:23

دست درازی سودجویان به منابع طبیعی در دهنوی بویراحمد

ساخت و ساز های غیرقانونی در حریم منابع طبیعی و رودخانه ها سالهاست به معضلی در کهگیلویه و بویراحمد تبدیل شده است تا این بار شاهد دست درازی سودجویان به حریم رودخانه بشار در منطقه دهنوی بویراحمد باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه و بویراحمد از زیبایی های طبیعی ناشناخته ای برخوردار است که متاسفانه دست درازی بشر به این پدیده خدادادی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

 مشکلی که در چند سال اخیر مرکز استان بخصوص مناطق گردشگری حوزه شهرستان بویراحمد با آن دست و پنجه نرم می کنند، بحث زمین خواری در کنار رودخانه بشار بوده که هر از چند گاهی نیز برخوردهای قانونی با این افراد متخلف صورت می گیرد.

بارش های سیل آسای ابتدای سال گذشته در کشور بیشترین خسارت را به ساخت و سازهای غیرقانونی در حریم رودخانه ها وارد کرد و این موضع حکایت از این دارد که در بحث ساخت و ساز در بستر رودخانه ها باید نظارت بیشتری صورت پذیرد.

بحث زمین خواری در مرکز استان از مناطقی همچون تنگ مهریان، تنگ گنجه ای پا را فرا تر گذاشته و این بار منطقه دهنو را مورد هجوم قرار داده است.

همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است برخی افراد سودجو با دیوار کشی برخی زمین های منابع طبیعی در کنار رودخانه بشار در منطقه دهنو شهر یاسوج اقدام به احداث باغ کرده اند.

 

 
مشاهدات عینی خبرنگار این پایگاه خبری حکایت از این دارد که ساخت و ساز ها در این منطقه شبانه انجام می گیرد و همین موضوع نشان دهند مخفی کاری و بدون مجوز بودن آن است، که افراد با مرز بندی های خود ساخته بخشی از منابع طبیعی را دیوار کشی می کنند و بعد از مدتی باغ های غیر قانونی پدید می آید که باعث به وجود آمدن برخی مشکلات در این حوزه می شود.

 بعد از برخورد هایی که با ساخت و ساز های غیر قانونی در منطقه مهریان شد از مسئولین مربوطه خواهشمندیم که با این افراد سود جو در منطقه دهنو برخورد کرده تا دیگر کسی حوس تصرف زمین های منابع طبیعی را در سر نگنجانند.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.