گروه: اخبار استان خبر: 159016 / تاریخ انتشار : 1399/3/17 ساعت : 23:46
نماینده مجلس یازدهم در گفتگو با صبح زاگرس:

اعتبارنامه تاجگردون با زور و تهدید به جایی نمی رسد/ما 8 سال جنگیدیم از کسی نترسیدیم

جعفر راستی از نمایندگان بررسی کننده اعتبارنامه تاجگردون گفت: ما 8 سال جنگیدیم از کسی نترسیدیم و اکنون 10 سال از عمرمان را در جبهه مقاومت سپری می کنیم و باز هم از کسی نترسیدیم بعد آقایان بیایند در این مورد که در حال طی کردن مراحل قانونی است بیایند و تهدید کنند اینجا هم دیگر ما بر نمی تابیم و جواب در خور می توانیم بدهیم.

نماینده مردم شبستر و یکی از اعضای بررسی کننده اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت: قضیه (آقای) تاجگردون طبق قانون در حال پیش رفتن است  طبق آیین نامه داخلی مجلس اگر اعتراضی به اعتبار نامه یک نماینده صورت بگیرد حتما در خود شعبه به رای گذاشته می شود که این کار انجام گرفت که تا اینجا آقای تاجگردون از اخذ اعتبار نامه اولیه باز مانده است.

 

جعفر راستی عنوان کرد: قانون می گوید این موضوع حتما باید مستند شود وقتی رای نیاورد وظیفه ما این بود مستنداتی  که  به شعبه ارائه شده بود را به شورای نگهبان ارسال کنیم اکنون شورای نگهبان اگر قبلا این موارد را بررسی کرده باشد و دلایل نادیده گرفتن این مستندات را داشته باشد، شعبه باید بر اساس آن پاسخ شورای نگهبان مجددا این موضوع را بررسی کند.
 
 
وی افزود: اگر قرار شد ما بپذیریم که آقای تاجگردون نظر اولیه رد بشود نظر دوم، باید به صحن علنی برود و در صحن علنی شعبه گزارشی به صحن علنی می دهد و در آن جا نمایندگان مردم هر رایی دادند همان اجرایی می شود، اگر رای آقای تاجگردون به حد نصب رسید به مجلس بر می گردد و اگر به حد نصاب نرسد به طور قطع وی رد می شود.
 
 
راستی تصریح کرد:  اگر مجددا شعبه ای که اعتبار نامه اقای تاجگردون را بررسی کرده باز هم نظر اولیه را داشته اینجا دیگر حتما باید به کمیسیون تحقیق برود و کمیسیون تحقیق نظر نهایی را در مورد تاجگردون می دهد، کمیسیون تحقیق هر تصمیمی بگیرد همان می شود.
 
 
وی در خصوص تهدید برخی نمایندگان مجلس نیز گفت: یکی از اعضای کمیسیون شعبه 12 خودم هستم من که تهدیدی از سوی طرفداران تاجگردون دریافت نکردم آن روز هم بیانیه ای دادم و گفتم اولا این حداقل برای من به اثبات نرسیده که طرفداران اقای تاجگردون اعضای کمیسیون شعبه 12 را تهدید کرده باشند.
 
 
راستی گفت: اگر هم صحت داشته باشد نوشتم ما 8 سال جنگیدیم از کسی نترسیدیم و اکنون 10 سال از عمرمان را در جبهه مقاومت سپری می کنیم و باز هم از کسی نترسیدیم بعد آقایان بیایند در این مورد که در حال طی کردن مراحل قانونی است بیایند و تهدید کنند اینجا هم دیگر ما بر نمی تابیم و جواب در خور می توانیم بدهیم.
 
 
وی عنوان کرد: فکر کنم به این مراحل نرسد وقتی موضوعی در حال طی کردن مراحل قانونی است اینجا دیگر زور و تهدید جایی ندارد فکر نکنم این قضیه صحت داشته باشد اگر صحت داشته باشد هم هیچ مشکلی ندارد و حل می شود،
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.