گروه: اخبار استان خبر: 158979 / تاریخ انتشار : 1399/3/17 ساعت : 13:05
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد؛

مراسمات عروسی و عزا مهمترین عامل شیوع کرونا در استان

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد؛ اجتماع مردم در مراسم‌ عروسی و ترحیم یکی از مهم ترین عوامل گسترش ویروس کرونا در استان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حسین کلانتری با اشاره به اینکه روز به روز ویروس کرونا خطرناک تر می شود تاکید کرد: باید به چگونه زندگی کردن با این ویروس عادت کنیم.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد مهم ترین اصل در پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا را رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و بیان کرد: عادی سازی وضعیت کرونا در استان خطرناک و جبران ناپذیر است.


استاندار بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی به عنوان تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.


کلانتری تصریح کرد: اجتماع مردم در مراسم‌ عروسی و ترحیم یکی از مهم ترین عوامل گسترش ویروس کرونا در استان است.


وی با تشکر و قدردانی از اطلاع رسانی اصحاب رسانه و خبرنگاران، خواستار در اولویت قرار دادن برنامه های حوزه سلامت از سوی صدا و سیمای مرکز استان شد.


کلانتری شیوع بیش از حد این ویروس را نگران کننده دانست و گفت: انتظار می رود جامعه روحانیت، اهالی فرهنگ و قلم، اصحاب رسانه، هنرمندان و دیگر تشکل ها از عادی سازی کرونا در استان جلوگیری کنند.


استاندار بیان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت سفیدی قرار دارد اما مجاورت با خوزستان ممکن است موجب تغییر این معادله شود.


کلانتری خواستار تشکیل تیم بازرسی متشکل از نماینده بانک ملی، استانداری و حوزه بهداشت و درمان در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی شد و گفت: در تمامی بانک های استان نظارت ها انجام و گزارش این بازدیدها به حوزه استانداری ارائه شود.


وی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی و بانک هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده مورد تشویق قرار گیرند و در صورت بی توجهی به این دستورالعمل ها، برخورد شود.


کلانتری خواستار ارائه گزارش رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مطب های خصوصی پزشکان و مراکز درمانی توسط دانشگاه علوم پزشکی شد.


استاندار بازرسی از نحوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی نهادهای حمایتی را نیز خواستار شد و گفت: مسئولیت اجرای این پروتکل ها بر عهده مسئول ارشد نهاد حمایتی است.


کلانتری تصریح کرد: بازگشایی تالارهای پذیرایی، تابع سیاست های ستاد ملی کرونا است.


استاندار خاطرنشان کرد: پیگیری معیشت مردم برای ارائه تسهیلات لازم از سوی نهادها در اولویت قرار گیرد.


کلانتری بر تعطیلی اماکن گردشگری، پارک ها و دستگاه های شهربازی تا دو هفته دیگر تاکید کرد و گفت: هبیچ گونه پذیرش مسافری در استان نداریم.


وی بیان کرد: برپایی چادر توسط مسافران در مراکز گردشگری، پارک ها و فضای سبز کهگیلویه و بویراحمد همچنان ممنوع است.


کلانتری تصریح کرد: تیم های بازرسی بر وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط بازار، دستگاه های اجرایی و سطح شهرهای استان نظارت کنند و گزارش آن به استانداری ارائه شود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم با اشاره به بستری و تحت درمان بودن ۱۲ مبتلا به کرونا در استان، اظهار داشت: تعداد فوتی‌ های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۹ نفر است و فوتی جدید در استان نداشتیم.


پرویز یزدان پناه خواستار انجام غیر حضوری امور بانکی از سوی مردم شد و گفت: بیش ترین آمار مبتلا در این روزها مربوط به مراجعین بانکی بوده است.


وی به توجه بیش از پیش صدا و سیما در انعکاس برنامه های آموزشی در خصوص پیشگیری از کرونا ویروس تاکید کرد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.