گروه: اخبار استان خبر: 158977 / تاریخ انتشار : 1399/3/17 ساعت : 12:43
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد؛

برگزاری نشست اضطراری مقابله کرونا در مرکز استان/طلبی از مردم نداریم وبرای حفظ سلامت مردم تلاش می کنیم

دقایقی پیش با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، مدیران دستگاه های اجرایی و دانشگاه علوم پزشکی نشست اضطراری مقابله با کرونا بر گزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در‌برگزاری نماز های جمعه گفت: تا حد امکان پروتکل های بهداشتی در نماز های جمعه رعایت می شود.

حجت الاسلام والمسلمین پناهی گفت: در روز گذشته که تودیع و معارفه ای در چیتاب برگزار شد، مدام تاکید کردیم که این‌جلسه با کمترین افراد برای سلامت جامعه برگزار شود.وی تاکید کرد: عمیقا اعقتاد داریم، پروتکل های بهداشتی رعایت شود، و در شهری مانند گچساران اگر قرار است نماز جمعه برگزار نشود، باید اعلام شود.رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با اشاره به تجمعات عروسی و عزا گفت: وقتی تشیع جنازه ای می شود، خود مدیر در این مراسم حضور پیدا می کند نمی توان انتظار داشت مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.


وی افزود: ما معتقد هستیم حداقل جمعیت در نماز جمعه ها شرکت کنند، اما اجتماعاتی مانند جشن های عروسی یا مراسمات عزا می توانند مشکل ایجاد کنند و باید کاری کرد مشکلات ناشی از آن به حداقل برسد.

 

مدیر کل امور اوقاف و امور خیریه در این نشست در خصوص فعالیت زائرسراها گفت: در شرایط حاضر با توجه به بیماری کرونا زائر سراها فعالیت ندارد.حجت الاسلام و المسلمین  جنتی با تاکید بر اینکه ؛در بقاع متبرکه  استان  مقوله های گندزدایی و ضدعقونی انجام  می شود گفت : سال گذشته ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نذورات جمع آوری شد اما در سال جاری به دلیل رعایت پروتکل های  بهداشتی و تعطیلی بقاع متبرکه  در شرایط حاضر ۲۹ میلیون تومان نذورات جمع آوری شده است.

 

مدیر کل کمیته امداد استان در خصوص فعالیت ها این نهاد در ایام کرونا گفت با اشاره به اینکه رسالت ما حمایت از اقشار آسیب پذیر از کرونا بوده است گفت : مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان کمک به مددکاران جهت خرید مایحتاج بهداشتی و همچنین  ۶۰۰ میلیون تومان به کارگران فصلی پرداخت شد.مبشری با اشاره به دیگر فعالیت کمیته امداد استان افزود: اختصاص بسته های معیشتی، بسته های ضدعفونی و دیگر برنامه ها را در دستور کار داشتیم.

 

مدیر کل میراث فرهنگی در خصوص شروع به کار تاسیسات گردشگری این سازمان گفت: آن دسته از تاسیساتی که خطری ایجاد نمی کنند آغاز به کار آنها مانعی ندارد .


صفایی با اشاره به بازدید از باغات در شهرستان دنا گفت: افراد بیان می کنند آن باغات را خریداری کرده ایم و از طرفی باغاتی در تنگ مهریان به منظور مبارزه با کرونا بسته شد.

 

نماینده اتاق اصناف در خصوص فعالیت های مبارزه با کرونا گفت: حدود ۱۰ هزار واحد صنفی از اول اردیبهشت ماه برای سلامت مردم تعطیل شد و در این مدت بازرسین اصناف  بیمه و حقوق دریافت نکرده و با بررسی انجام شده ۹۰ درصد مردم در بازار پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند.

 

استاندار استان در این جلسه با تسلیت ایام در گذشت بنیان گذار کبیر انقلاب،  شهدای ۱۵ خرداد، شهدای دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم گفت: همچنان تاکید می کنیم رعایت پروتکل های بهداشتی را با توجه به سخت شدن شرایط ادامه دهند.کلانتری تاکید کرد: استان های همجوار مانند خوزستان، بوشهر در خطر هستند، این استان ها امکانات، تخت های پیشرفته و پزشکان متخصصان دارند و باید در خصوص مشاهده امکانات آنها و تجهیز مکان ها بهداشت استان تجهیز شوند.وی گفت: طلبی از مردم نداریم و برای حفظ سلامت مردم تلاش می کنیم، د این خصوص ثبت نام برای نیروی انتظامی را به صورت اینترنتی برای سلامت مردم  انجام شود.کلانتری با اشاره فعالیت های کمیته انداد، بهزیستی و هلال احمر گفت: مراجعات زیادی از قشر مردم دارید اما بدون تعارف این مراجعات را از شما و بالاترین مسوول دستگاه را مسوول  می دانیم، که باید در نظر گرفته شود.


استاندار استان در خصوص فعالیت های گردشگری گفت: با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی فعالیت های گردشگری امکان پذیر است و اگر رعایت نشود بالاترین مسوول دستگاه را مسوول می دانم


کلانتری تاکید کرد: تمام دستگاه ها و نهاد های استان کهگیلویه و بویراحمد و در تمام بخش ها در هر حوزه ای باید در درجه اول خود آنها رعایت کنند و اگر مراجعه کننده ای رعایت نکرد خدمات رسانی نشود زیرا نمی خواهیم مشکلی برای مردم ایجاد شود با چه زبانی باید گفت در کمین است که نمونه آن د استان های مجاور قابل مشاهده است.وی گفت: مسوولان دستگاه ها زیر مجموعه ها و کسانی که دستور العمل های بهداشتی را رعایت می کنند به عنوان یک الگوی موفق تشویق کنید.کلانتری در خصوص پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون تومان به اصناف قول مساعد داد و اگر بانک ها چک ها را در ایام کرونا  برگشت زدند، برای برخورد با آن بانک ها ابلاغ دهید.
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.