گروه: اخبار استان خبر: 158975 / تاریخ انتشار : 1399/3/17 ساعت : 12:12

کاهش شانس سناتور برای تصدی کرسی ریاست کمیسیون اصل 90

با وجود افرادی مانند پژمانفر و زاکانی کار موحد برای تصدی ریاست این کمیسیون سخت تر از گذشته شده است و باید دید آیا سناتور کهگیلویه و بویراحمدی می تواند در ششمین دوره حضور خود در بهارستان به یک کرسی مهم دست پیدا کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مجلس یازدهم از تاریخ ۷ خردادماه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و هیئت رییسه این مجلس انتخاب شد.

با شروع به کار مجلس یازدهم آرام آرام موعد تشکیل کمیسیون‌های مجلس فرا می‌رسد و انتخاب رؤسای کمیسیون‌ها بازار حرف و حدیث‌ها را گرم کرده است.

همواره همه کمیسیون‌های تخصصی مجلس مأموریت‌های خطیری را برعهده دارند و پیرو این مأموریت‌ها نواقص و اجرای قوانین را مدنظر قرار می‌دهند، در این میان کمیسیون اصل نود مجلس هم وظایف خطیری بر عهده دارد که ریاست این کمیسیون هم بدون شک رقابت سختی را در مجلس ایجاد خواهد کرد.

کمیسیون اصل نودم قانون اساسی رسیدگی به شکایات واصله از «طرز کار» قوای سه گانه را به عهده مجلس گذاشته است؛ بنابراین مجلس حق نظارت بر «طرز کار» خود و قوای دیگر را دارد و باید نسبت به آن ارزیابی و به شکایات وارده در این زمینه رسیدگی کند و در هر مورد که مربوط به «عموم» باشد گزارش کار خود را به اطلاع عامه برساند، و طبعاً در کلیه مواردی که به تضییع حقوق­ بیت­ المال یا اشخاص حقیقی و حقوقی منجر می‌­شود حسب مورد پرونده را به قوه قضائیه یا مراجع ذی­ربط ارسال کند تا مقررات قانونی اعمال شود.

 در روزهای اخیر حرف و حدیث‌هایی پیرو ریاست کمیسیون اصل نود در بین نمایندگان شنیده می‌شود که گویای آغاز رقابت برای کسب کرسی ریاست این کمیسیون است.

گام اول برای اصل نود؛ نامزدهای احتمالی و اصلی چه کسانی هستند؟

حجت الاسلام و المسلمین نصر الله پژمانفر در همین زمینه گفت: بنده یکی از نامزدهای ریاست کمیسون اصل نود مجلس یازدهم هستم.

وی تاکید کرد: بنده در تلاش هستم تا اگر ریاست این کمیسیون را برعهده گرفتم این کمیسیون تحولاتی پیدا کند.

این نماینده مجلس گفت: متأسفانه این کمیسیون باید شرایط بهتری پیدا می‌کرد چرا که این کمیسیون مهمترین مسیر پیگیری نظارتی مجلس است و باید نسبت به خود مجلس و بیرون مجلس نظارت دقیقی داشته باشد. انگیزه بنده هم برهمین اساس است که بتوانیم نظارت خوبی در پی فعالیت در این کمیسیون داشته باشیم.

 

با همه این تفاسیر یکی دیگر از نمایندگان که نخواست نامش ذکر شود گفت: علیرضا زاکانی نماینده مردم قم نیز یکی دیگر از نامزدهای ریاست این کمیسیون است.

باید منتظر ماند و دید ریاست این کمیسیون را کدام یک از نمایندگان برعهده خواهد گرفت.

این در حالیست که رسانه های استان کهگیلویه و بویراحمد محمد موحد را تنها نامزد اصلی این کمیسیون  معرفی کرده بودند که گویا ماجرا به همین راحتی برای سناتور کار کشته مجلس نخواهد بود و رقبای سختی را پیش رو خواهد داشت.

با وجود افرادی مانند پژمانفر و زاکانی کار موحد برای تصدی ریاست این کمیسیون سخت تر از گذشته شده است و باید دید آیا سناتور کهگیلویه و بویراحمدی می تواند در ششمین دوره حضور خود در بهارستان به یک کرسی مهم دست پیدا کند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 6 نظر
بویراحمد ممم
1399/3/17 - 15:06
ای داد بی داد تاج پر . موحد پر روشنفکر هم که از اول خودش پر بود
rateup 0
 ratedown 0
دهدشت
1399/3/17 - 15:07
موحد مرد عمل هست
rateup 0
 ratedown 0
لر146
1399/3/17 - 15:07
مگه ترکا میزارن لر بیچاره منصب دار بشه
rateup 0
 ratedown 0
ک ب
1399/3/17 - 15:08
مردان لر را دارن یکی یکی داخل قلعه زانوشون رو می زنن
rateup 0
 ratedown 0
کهگیلو شیر زمینه
1399/3/17 - 15:09
درود بر موحد انقلابی
rateup 0
 ratedown 0
ننننن
1399/3/17 - 15:10
موحد شیر زمینه بویراحمد و کهگلو و گچساران داغش نبینه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.