گروه: اخبار استان خبر: 158950 / تاریخ انتشار : 1399/3/16 ساعت : 16:39

حضور روزانه 150 نفراز بسیجیان کهگیلویه در کوه خائیز برای اطفای حریق + تصاویر

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه گفت: از اولین ساعات آتش سوزی در خائیز فورا نیرو های بسیجی در قالب یک گردان امنیتی و دو گردان بیت المقدس به منطقه خائیز اعزام شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  در غروب روز پنج شنبه 8 خرداد ماه، وقع آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خائیز باعث شد تا بخش وسیعی از این اکوسیستم بکر دچار حریق شود و خساراتی به پوشش جنگلی  این منطقه حفاظت شده وارد شود.

از این رو نیرو مقاومت بسیج کهگیلویه از اولین ساعت وقوع این بحران در منطقه خائیز حضور پیدا کرد و شخصا فرماندهی این نیروها به عهده سرهنگ حمزه محقق فرمانده ناحیه مقاومت کهگیلویه بود.

 

حمزه محقق زاده فرمانده ناحیه مقاومت کهگیلویه گفت در این باره گفت: طبق ماموریت ذاتی بسیج برای کمک در همه عرصه ها و با توجه به تجارب گذشته این نیرو در عملیات های مختلف در گذشته همراه با مردم محلی در اولین ساعات از آتش سوزی در خائیز به منطقه اعزام شدیم.

 

 

محقق زاده گفت:  نیروی مقاومت بسیج کهگیلویه به استعداد یک گردان امنیتی و دو گردان بیت المقدس به جهت اطفا حریق در منطقه اعزام شدند که از این رو روزانه حدود 150 نفر در منطقه حافظت شده خائیز به اطفا حریق پرداختند.

 

وی با تشکر و قدردانی از زحمات بسیجیان کهگیلویه و مردم محلی در این عملیات بزرگ که با دست خالی به مقابله با این حجم از آتش سوزی رفتند، این نکته را یادآور شدند که این آتش سوزی آخرین حادثه در این شهرستان نخواهد بود و احتمالا در آینده درچار این گونه حوادث بشویم پس باید مسئولان مربوطه با آینده نگری و تامین تجهیزات مناسب از عواقب مخرب این گونه حوادث جلوگیری کنند.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.