گروه: اخبار استان خبر: 158942 / تاریخ انتشار : 1399/3/16 ساعت : 10:59
یادداشت؛

خدایا؛ طبیعت گچساران و باشت را از گزند تاجگردون محفوظ بدار!

آیا همچون مصائب و مشکلات دیگر گچساران وباشت تاجگردون بار مسئولیت خود را به دوش نهادهای دولتی و مدیریتی و شاید هم بودجه ای کشور خواهد انداخت؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  با نگاهی که سونامی سوختن منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بالاخص شهرستان گچساران باید از غلامرضا تاجگردون نماینده این شهرستان پرسید با کدام توجیه، سوختن تک تک حیوانات نادر به ویژه اکو سیستم و منابع عظیم که حاصل چندین سال پرورش و نگهداری طبیعت بودند، قابل دفاع است؟

آیا همچون مصائب و مشکلات دیگر گچساران وباشت تاجگردون بار مسئولیت خود را به دوش نهادهای دولتی و مدیریتی و شاید هم بودجه ای کشور خواهد انداخت؟

ماجرا آنجا برای عدم مدیریت تاجگردون در پیشگیری از بروز آتش سوزی ها و جلوگیری از خسارات جبران ناپذیر به طبیعت بکر استان کهگیلویه و بویراحمد تأمل برانگیز و تأسف بار می شود که وی در یکی از کمسیون های مجلس علناً و با کمال شجاعت کاذب ایراد فضل می نماید و می گوید: آتش‌ سوزی در این مناطق مورد جدیدی، نیست زیرا هر ساله شاهد این آتش سوزی ها هستیم!


خدایا؛ تو طبیعت استان بالاخص گچساران و باشت را از گزند تاجگردون محفوظ بدار. آمین
 

تصاویر ماهواره سنتینل ۲ از بین رفتن پوشش گیاهی جنگل‌ و مراتع شمال گچساران (نزدیک به گناوه لری) را در آتش سوزی زاگرس به خوبی نشان می دهد.

 

یادداشت: رضا شایسته

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.