گروه: اخبار استان خبر: 158927 / تاریخ انتشار : 1399/3/15 ساعت : 15:11

جزئیات دستگیری 2 دامداری که خائیز را به آتش کشیدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد به تشریح دستگیری عاملان آتش سوزی کوه خائیز پرداخت و از تحویل آن ها به مقامات قضایی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری عاملان آتش سوزی کوه خائیز خبر داد.

 

اسدالله هاشمی با بیان این که دو دامدار ساکن در حاشیه کوه خائیز به دلیل اختلاف ملکی اقدام به آتش زدن اراضی مورد اختلاف می‌کنند اظهار کرد: به دلیل بی احتیاطی و شدت وزش باد، آتش به مراتع و جنگل‌‌های خائیز سرایت کرد و جنگل های و مراتع این منطقه چندین روز در آتش سوختند.

 

وی افزود: 2 دامدار متخلف شناسایی و بعد از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند و هم اکنون به قید ضمانت از زندان آزاد شده‌اند و بدون شک پرونده آنان با دقت توسط دستگاه قضایی بررسی می‌شود.

 

هاشمی در روزهای پیش از این نیز در گفتگو با صبح زاگرس از شناسایی عوامل آتش سوزی کوه خاییز خبر داده بود که اهل استان خوزستان بودند و شکایت علیه این افراد به دادگستری خوزستان تنظیم و ارسال شد.

 

 گفتنی است شعله‌های آتش از ساعت ۱۹ پنجشنبه هفته گذشته به دامنه‌های منطقه حفاظت شده خائیز رسید و پس از 4 شبانه روز مهار شد.

 

همچنین استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص میزان خسارت های این آتش سوزی گفت: طبق بررسی کارشناسان، ۱۰۰ هکتار از جنگل های منطقه حفاظت شده خائیز بر اثر آتش سوزی چهار روز گذشته خسارت دیده  که از این میزان ۴۰ هکتار دچار آسیب جدی شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.