گروه: اخبار استان خبر: 158925 / تاریخ انتشار : 1399/3/15 ساعت : 10:44
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

چه کسانی تفکرات امام را دارای تاریخ مصرف می دانستند؟/خطر جدی از جانب کسانی است که خود را منتسب به امام می دانند

هدایت خواه گفت: برخی ادعا می کنند که برخی از اندیشه های امام تاریخ مصرف داشته است که این خود یک تحریف بزرگ است. این مساله توسط جریانی مطرح شده است که خودشان را منتسب به امام می دانند.

ستار هدایتخواه در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص مصادیق تحریف خط امام خمینی (ره) گفت: موضوع تحریم امام و خط امام جزو خطوط و برنامه های اصلی مخالفان و دشمنان امام بوده که از قبل نیز به دنبال  آن بودند، از جریان های ضد انقلاب، معاند و صهیونیستی گرفته تا گروه های دیگری که نسبت به امام کینه داشتند و دارند، اما خطر جدی مربوط به کسانی است که در داخل کشور خودشان را منتسب به خط امام و پیرو امام می دانند و یا خودشان را نزدیک به امام می دانند

 

نماینده اسبق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اولا به دلیل برخی منفعت خواهی ها و منابع محدود سیاسی و گروهی خودشان تلاش کردند که تحریفات در ابعاد مختلف اندیشه امام را به خورد جامعه بدهند، از اینکه بیایند و ادعا کنند که برخی از اندیشه های امام  تاریخ مصرف داشته است که این خود یک تحریف بزرگ است به این معنا که اگر امام مطالبی داشته است مربوط به یک دوره خاص بوده و در شرایط کنونی اندیشه های امام شرایط لازم را ندارد و نباید مبنا قرار بگیرد؛ این مساله توسط  جریان اصلاح طلب مطرح شده است کسانی که خودشان را منتسب به امام می دانند.

 

وی افزود: از طرف دیگر از اصول اساسی اندیشه امام نوع برداشت و تفسیری داشتند و قرائتی از این اصول اساسی مطرح می کردند که با آن مبانی اصلی ما هم سازگار نبوده است.

 

هدایت خواه بیان کرد: اولین آن همین اصل ولایت فقیه بود که تئوری اصلی امام برای تشکیل حکومت اسلامی و زمینه سازی برای حکومت امام عصر موضوع ولایت فقیه  و اصل ولایت فقیه بوده است.

 

وی افزود: تعبیری که امام از اصل ولایت فقیه دارند آن را استمرار حرکت انبیا و ضد دیکتاتوری می دانند اما کسانی از همین جریان در حوزه های مختلف نسبت به مسئله ولایت فقیه شبهات مختلفی را راه اندازی کردند که اولین شبهه به نام " دور " بود که اولین بار در مجله بیان نوشته شد.

 

این فعال سیاسی فرهنگی گفت:  شبهات دیگری در مورد شکل گیری ولایت فقیه، دائم العمر بودن ولایت فقیه، اشتباه یا عدم اشتباه ولی فقیه را مطرح می کردند و در رابطه با حوزه اختیارات ولایت فقیه موضوعاتی را مطرح کردند که بر خلاف اندیشه امام بود چرا که این افراد ولایت فقیه را نوعی وکالت ولی فقیه تلقی کردند.

 

هدایت خواه گفت: در خصوص مشروعیت ولایت فقیه ، انتصابی بودن و امثال اینها ابعاد مختلف ولایت فقیه را بر خلاف مبانی امام  زیر سوال بردند، اینها به صورت جدی به ولایت فقیه پرداختند چرا که می دانستند اساسی ترین بعد تفکر امام، ولایت مطلقه فقیه است.

 

وی افزود: بعد دیگری از اندیشه های امام که اینها مخالفت کردند و علیه آن تبلیغ کردند موضوع پیوند دین و سیاست است برخی از جریان های داخلی  که خود را منتسب به حضرت امام می دانند به شدت مدعی سکولاریسم شدند.

 

این فعال سیاسی فرهنگی ادامه داد: اصول تفکر امام که  عینیت دیانت و سیاست است توسط جریان های داخلی هم تحریف شده است و کار تبلیغی فکری و رسانه ای انجام داده و می دهند این که مثلا در حوزه اقتصاد ما باید با مبانی دینی اقتصاد کشور را اداره کنیم یا در حوزه فرهنگ یا دانشگاه ها و یا تحول علوم انسانی، جریان منتهی به خط امام متاسفانه بر خلاف اندیشه امام موضع گیری، تبلیغ و رفتار کردند.

 

وی عنوان کرد: سومین اصل از اصول تفکر امام که توسط این جریانات نحریف شد در رابطه با ماموریت انقلاب اسلامی  و حمایت از محرومین و مستضعفین در عالم است.

 

هدایت خواه افزود: اینها حداکثر ماموریتی که برای انقلاب اسلامی قائل بودند این بود که استبداد را بر کشور حذف کنند و بیان مظاهر امام در کشور و حداکثر در منطقه بتوانند تاثیر گذار باشند، اینکه ما باید به فکر مستضعفین عالم باشیم و برای نجات مستضعفین عالم برنامه ریزی کنیم هدف انقلاب اسلامی این است که  زمینه را برای حکومت جهانی امام عصر فراهم کنیم چنین چیزی در تفکر این جریانات جایی نداشت.

 

وی در پایان گفت: شعار نه غزه نه لبنان که توسط برخی از این مدعیان خط امام داده شد نشان می دهد این ها تا چه اندازه به اندیشه امام که تشکیل حزب مستضعفین بوده است و به صراحت گفته اند هر جایی ظلمی و ظالمی است ما در کنار مردم هستیم و دفاع می کنیم؛ حمله کرده اند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.