گروه: اخبار استان خبر: 158922 / تاریخ انتشار : 1399/3/15 ساعت : 13:10
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

تحرکات آزادی خواهان جهان حاصل مبانی فکری و ایدئولوژی مقاومت امام خمینی (ره) است

حسین پور گفت: اگر امروز شاهد هجوم مظلومان به کاخ سفید و ورود به حساس ترین مراکز تصمیم گیر جهان استکبار هستند،شک نکنید این جسارت و شهامت را با الگوگیری از انقلاب ایران کسب کردند.

کارشناس و تحلیل گر مسائل روز در گفتگو با صبح زاگرس با بیان اینکه امام راحل(ره) اندیشه ای تمدن ساز و تحول آفرین در سطح بین الملل داشت،گفت:هر چند انقلاب بعد از ایشان فراز و نشیب هاییی داشت اما راه و اندیشه امام همچنان در مسیر انقلاب روشن است.

 

فرامرز حسین پور تصریح کرد: امام خمینی(ره) شخصیتی والا و جامع داشت که ویژگی های اخلاقی و دینی به خصوص تقوا،ساده زیستی،جسارت،شجاعت و اعتماد به نفس  ایشان را در دل مردم ستم دیده جای داد تا در اوج خفقان حاکمیت طاغوت،همانند ابراهیم بت شکن، رهبریی و پیشوایی امت را بر عهده بگیرد.

 

حسین پور  افزود:امام راحل(ره) بر خلاف سیاسیون قرون مختلف،عارفی فیلسوف و مجتهدی مطالبه گر و دور اندیش  بود، به همین دلیل پیروزی انقلاب را گام اول نجات بشر از چنگل طاغوت و استکبار می دانست.

 

این تحلیل گر و استاد دانشگاه ادامه داد: عزت و اقتدار ایران اسلامی در جهان مرهون گفتمان عاشورایی و مبانی فکری امام خمینی(ره) است؛ اگر امروز انقلاب ما در جهان به عنوان یک الگوی موفق شناخته شده و آزادی خواهان در حال الگوگیری از آن هستند، حاصل مبانی فکری و ایدئولوژی مقاومت و پایداری است که با رهبری بی‌بدیل خلف صالح حضرت امام(ره) یعنی مقام معظم رهبری به دست آمد و هسته های جبهه مقاومت را در سراسر جهان شکل داد.

 

حسین پور خاطرنشان کرد:  امام راحل(ره) با شکست هیمنه یک رژیم طاغوتی 2500 ساله معادلات جهان را بر هم زد و جهان استبکار را با چالشی بی پایان به نام حکومت الله مواجه ساخت که پایان این چالش در حقیقت پایان نفس کشیدن حکام استکبار و پایین آمدن پرچم منحوس ظالمان از سراسر جهان است.

 

وی گفت: اگر در اندیشه سیاسی امام راحل(ره) دقت کنیم،امام حوزه مبارزات خویش را محدود به ایران نکرد، بلکه با دیدگاه تحولی و جامع نگر همواره نجات مظلومان عالم به خصوص مسلمانان از چنگال استکبار را با استکبار و استمداد از خداوند خواهان بود.

 

حسین پور  تصریح کرد: نمونه ای از اندیشه های تحول گرایانه جهان شمول ایشان،نامگذاری روز قدس و دعوت مسلمانان به اتحاد برای نجات مردم فلسطین و فتح بیت المقدس بود.

 

 این کارشناس و تحلیل گر مسائل بین الملل افزود: امام راحل(ره)یک تمدن نوین اسلامی را  با نگاهی تحول گرایانه در سطح جهان بنیان نهاد تا امروز بسیاری از کشور‌های مسلمان جهان از این نهضت عظیم الگو بگیرند .

 

حسین پور در پایان گفت: اگر امروز شاهد هجوم مظلومان به کاخ سفید و ورود به حساس ترین مراکز تصمیم گیر جهان استکبار هستند،شک نکنید این جسارت و شهامت را با الگوگیری از انقلاب ایران کسب کردند و باید گفت بذر اندیشه های تحولی امام راحل(ه) اکنون در جای جای دنیا در حال سرکشیدن از خاک و جوانه زدن است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.