گروه: اخبار استان خبر: 158900 / تاریخ انتشار : 1399/3/14 ساعت : 14:32

پیشنهادکیان دهراب پور در پیشگیری از انتشار کرونا به مسئولان

عضو هیئت مدیره نظام پزشکی شهرستانهای بویراحمد، دنا و بهمئی در متنی پیشنهادهای خود را برای مقابله با شیوع کرونا عنوان کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کیان دهراب پور در این متن نوشت ؛

متاسفانه طی چند روز اخیر میزان انتشار ویروس کرونا در استان بشدت بالا رفته است که با آمار و اطلاعات میدانی بدست آمده به نظر میاید علت اصلی انتشار وسیع ویروس کرونا در استان بخصوص طی دو سه هفته اخیر، مراسمات تشییع جنازه و فاتحه خوانی بوده که کنترلی بر آنها نمیباشد، در این بین خانواده متوفیان هم به جهت مسائل خاص عاطفی، فرهنگی و اجتماعی آنطور که لازم هست نمیتوانند مانع تجمع و حضور فامیل، دوستان و دیگر مردم در منزلشان باشند.

بدینوسیله استانداری و حوزه بهداشت دانشگاه میبایست رسما" تمهیدات لازم را در این رابطه ببینند و سختگیریهایی مطلق را اعمال کنند تا شاهد انتشار بیشتر این ویروس منحوس نباشیم.

اینجانب یک روز از طرف مجمع خیرین سلامت در کارگروه مدیریت پیشگیری و مبارزه با کرونای استانی در سالن دولت استانداری حضور پیدا کردم و خطاب به شخص استاندار محترم و دیگر مدیران حاضر در جلسه عرض کردم که جلوی این پیامکهای ارسالی مراسمات باید گرفته شود چون وقتی پیامی فرستاده میشود که مثلا" فلان کس فوت کرده و مراسم عمومی هم برگزار نمیگردد باز خیلی از افراد با این وجود مطلع شده و در مراسم تشییع جنازه یا فاتحه خوانی در منزل متوفی بجهت همان مسائل عاطفی و روابط اجتماعی حضور پیدا میکنند، در حالی که اگر پیام ارسال نشود حداقل 50 درصد تجمعات و حضور انسانی کاسته خواهد شد ولی متاسفانه جواب قانع کننده ای در این رابطه دریافت نکردم.

حوزه بهداشت دانشگاه هم ابتکار جدیدی بخرج داده، پلاکاردهای واحدی را تهیه کرده و از طریق پایگاههای سلامت و خانه های بهداشت هر منطقه از شهر یا روستا درب منزل متوفی در همان روز اول و یا حداکثر روز دوم نصب کنند و رسما" مردم را از حضور و تجمع منع نمایند که این میطلبد مسوولین پایگاههای سلامت شهری که تعدادشان هم در سطح شهرهای استان کم نیست و مسوولین خانه های بهداشت روستایی فعالانه وارد کار شده و نکته ای را که به آن اشاره شد اعمال کنند.

ان شاء الله با اعمال این دو مورد پیشنهادی و همکاری همه دستگاههای دولتی و غیر دولتی و بخصوص مردم عزیز شاهد کمتر شدن شیوع این ویروس منحوس در بین خانواده ها و هم استانیهای عزیزمان باشیم.

با تشکر
کیان دهراب پور
عضو هیئت مدیره نظام پزشکی شهرستانهای بویراحمد، دنا و بهمئی

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 6 نظر
موسوی
1399/3/14 - 17:40
درود دکتر کیان دهراب پور
rateup 0
 ratedown 0
موسوی
1399/3/14 - 17:40
درود دکتر کیان دهراب پور
rateup 0
 ratedown 0
داوری
1399/3/14 - 21:30
ای خدابیامرزه همه کست را، ولی کو گوش شنوا
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس
1399/3/15 - 09:50
احسنت
rateup 0
 ratedown 0
محمد محمدحسینی 62سیسخت
1399/3/15 - 10:05
احسنت بسیارعالی
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس
1399/3/15 - 11:10
احسنت پیشنهاد کارشناسی شده ای بود. هرچند برای خانواده متوفی بسیار سنگین تمام میشود
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.