گروه: اخبار استان خبر: 158887 / تاریخ انتشار : 1399/3/14 ساعت : 11:31

کلانتری با مقصران اصلی آتش سوزی خامی و خاییزبرخورد کند+ فیلم و عکس

بلوط های خامی و خاییز در آتش بی توجهی مسئولان سوختند تا استاندار کهگیلویه و بویراحمد خسارات این آتش سوزی را بدون معرفی مقصر اصلی بیان کند .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معضل مدیران غیره مسئول و مدیر نما سالهاست که در کهگیلویه و بویراحمد رخنه کرده و روز به روز نیز این معظل بر مشکلات استان افزوده می شود.

تازیانه آتش بر پیکر نهیف خامی و خاییز شک بزرگی در حوزه زیستی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد وارد کرد تا چند صد هکتار از بهترین مراتع و جنگلهای آستان در آتش بی خیالی و کمبود ها بسوزد.

 

روز گذشته استاندار کهگیلویه و بویراحمد از خسارت چند صد هکتاری  آتش سوزی هفته های اخیر در استان خبر داد تا دردی به درهای مردم استان اضافه شود .

 

آنچه کلانتری در اظهاراتش به آن اشاره نکرد خسارت فاجعه مدیران ضعیف و بی خیال استان در این خصوص است و باید اذعان داشت : مدیران سهل انگار  مقصر اصلی آتش سوزی های خاییز و خامی هستند که اگر اینگونه نبود این دو زیستگاه قربانی آتش کمبودها و مدیران بی خیال نمی شد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نقش یسزایی در انتخاب و انتصاب مدیران در استان دارد ، مدیرانی که به طور حتم با پشتوانه سیاسی به کرسی مدیریت تکیه می زنندو با سهل انگاری و پشتوانه ای که دارند هرگز دلسوز دستگاه و مدیریت واگذار شده به آنها نیستند .

 

وقتی که بلوط های خاییز و خامی  ایستاده در آتش می سوختند ، نبود بالگرد آب پاش در استان ، کمبود دستگاه دمنده و تجهیزات  اطفاء حریق بیش از بیش خودنمایی می کرد تا مدیر یکی از دستگاه های اجرایی استان فضای مجازی را بهترین گزینه برای اغراق دربیان عملکرد انتخاب کند و دیگری با پوشیدن لباس محلی و سلفی هایش بگوید حیات وحش و جنگلهای سوخته برایمان اهمیت دارد.

 

صدها هکتار از جنگلهای زاگرس سوخت ، مردم امیدوارند استاندار مسئولان متولی را بازخواست کند و از آنها بخواهد که چرا در استان کمبود داریم ،چرا مسئولان از مدیران و وزرای بالا دستی مطالبه گر حق و حقوق کهگیلویه و بویراحمد نیستند ،از آنها بخواهد به جای لم دادن و ماشین امضا بودن اگر نمی توانند استعفا دهند.

 

متاسفانه باید اذعان داشت پشتوانه سیاسی برخی از این مدیران باعث می شود به هنگام تشر زدن هجمه زیادی از نهیب های سیاسیون بر سر مسئولان بالا دستی آوار شود تا بلوط های زاگرس همچنان ایستاده بمیرندو مدیران متولی ماشین امضاء باشند.

 

آنچه هویداست ،رسانه در کهگیلویه و بویراحمد عدالت را گاهی هم مزه مزه می کند و می تواند بهترین حامی کلانتری در دوئل با مدیریت بحران ،منابع طبیعی و محیط زیست در خصوص آتش سوزی خامی و خاییز باشد و قبل از بازخواست مقصران آتش روشن شده،  این مدیران را با گزینه چرا کمبود داریم روبرو کند.

 

آقای استاندار اگر با سهل انگاران اصلی آتش سوزی خامی و خاییز امروز برخورد نشود فردا دیگر کسی دلش برای هیچ جنگل و حیات وحشی در استان نمی سوزد و باید شاهد خسارات جبران ناپذیری باشیم که نمونه آن البرز زارعی بود که جانش را برای خاموش کردن آتش کف دستش گذاشت .

---

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.