گروه: اخبار استان خبر: 158848 / تاریخ انتشار : 1399/3/13 ساعت : 11:59

زبانه کشیدن آتش زیر خاکستر در خاییز / مهار آتش در بامداد سه شنبه + تصاویر

فرماندار کهگیلویه از وقوع مجدد آتش سوزی خاییز کهگیلویه در شب گذشته خبر داد و گفت :با حضور نیروهای محلی آتش سوزی مهار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شب گذشته بخشی از کوه خاییز  دوباره دچار حریق شد و بلافاصله نیروهای محلی به منطقه رفته و برخی از مسئولین ادارات نیز در محل حضور داشتند و این در حالی بود که از صبح روز دو شنبه آتش سوزی به صورت کلی مهار شده بود.

 

علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه در مورد علت وقوع مجدد آتش سوزی گفت: آتش سوزی منطقه حفاظت شده خائیز در شهرستان کهگیلویه بامداد روز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه پس از گذشت پنج روز به صورت کامل مهار شده بود، اما به دلیل وجود کنده‌های نیم سوخته، آتش زیر خاکستر و وزش باد دیشب دوباره شعله ورشد.
 
 
اتابک گفت: آتش سوزی دیشب با حضور و تلاش یکصد نفر از نیروهای مردمی و امدادی کنترل و در نهایت در نیمه های شب این آتش سوزی نیز مهار شد.
 
 
وی افزود: در واقع مهار کامل آتش سوزی بعد از پایش و بررسی های بیشتر مشخص  و اعلام می شود اما فعلا توانستیم آتش را مهار کنیم و امیدواریم با فعالیت های پاکسازی که در این دو روز صورت می گیرد شاهد آتش سوزی در این منطقه نباشیم.
 
 
گفتنی است که بلافاصله تعداد زیادی از مردم محلی و گروه های مردمی و خود جوش از جمله گروه طبیعت دوستان شهر سوق و گروه هایی از قلعه ریسی و نقاط دیگر برای خاموش کردن آتش در کمترین زمان ممکن خود را به منطقه رساندند.
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.