گروه: اخبار استان خبر: 158822 / تاریخ انتشار : 1399/3/16 ساعت : 15:00

آزمون بزرگ مهدی روشنفکر در نخستین روزهای نمایندگی مجلس

مهدی روشنفکر در نخستین آزمون خود برای حمایت از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد، خصوصا حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا کدام راهکارها، برنامه ها تدبیرها را برای صیانت هرچه بیشتر از سرمایه های طبیعی خصوصا جنگل ها جهت حفظ این سرمایه ها ارائه خواهد کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  با توجه به بارندگی های  ماه های گذشته و رشد علف های یکساله و همچنین  شروع فصل گرما و‌خشک شدن آنها بسیاری از جنگل‌ها و مراتع در کهگیلویه و بویراحمد دچار آتش سوزی شده است.

 

در میان عوامل آتش سوزی مهمترین علت ها، خطای انسانی است، نمونه آن دعوای دو عشیره در خائیز کهگیلویه که سبب آتش سوزی سطح وسیعی از این جنگل ها شد.

 

یکی از اقدامات موثر برای کنترل آتش سوزی ها داشتن برنامه و عمل، و  همچنین تامین امکانات و تجهیزات و مهمتر عبرت گرفتن از تلفات آتش سوزی جنگل ها در سالیان گذشته و تدبیر مناسب برای فصل گرم در روزها و ماه ها، و سال های  آینده است.

 

جنگل ها و مراتع از ارزش و  اهمیت زیادی برخوردار است، در همین رابطه رهبر انقلاب به مناسبت روز درختکاری بیاناتی را ایراد فرمودند.


حضرت آیت الله خامنه ای افزود: خب اینکه مردم عادت کنند درخت بکارند این کار خیلی خوبی است امّا هم مردم و هم مسئولین عادت کنند که این فضای سبز را   بخصوص جنگلها را، بخصوص مراتع را ـ ان‌شاءالله حفظ کنند؛ اینها جزو وظایف ما است البتّه حرف میزنند آقایان و غیر آقایان، صحبت زیاد می‌کنند، منتها حرفِ تنها کافی نیست، عمل لازم است و به جای زیاد گفتن باید زیاد عمل کرد. ( بیانات مقام معظم رهبری در تاریخ 18/12/1394)

 

ارزش های فراوان منابع طبیعی و جنگل به عنوان میراث گرانبهای حال و آینده و لزوم توجه بیشتر آن در بیانات رهبر انقلاب نشان دهنده این است که مسوولان کشوری و استانی و همه مناطق دارای تراکم پوشش جنگلی باید درصدد حفظ، احیاء و صیانت از آنها باشند.

 

در همین خصوص از یک طرف با توجه به روز های گرم در  سال جاری و فصل تابستان و از سوی دیگر گسترش سطح وسیعی از جنگل ها در شهرستان های بویراحمد و دنا می طلبد مسوولان و متولیان درصدد صیانت از آنها باشند.

 

نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا این روزها در بهارستان وظیفه سنگینی برای حمایت از عرصه های طبیعی و جنگلی حوزه انتخابیه خود دارد، زیرا در هفته های گذشته تا امروز آتش سوزی جنگل های کهگیلویه و بویراحمد در کانون توجهات همه مسوولان کشوری و استانی است و مردم منتظر اقدام و عمل مسئولان و منتخبان خود هستند.

 

 مهدی روشنفکر  در نخستین آزمون خود برای حمایت از جنگل های کهگیلویه و بویراحمد، خصوصا حوزه انتخابیه بویراحمد و دنا کدام راهکارها، برنامه ها تدبیرها را برای صیانت هرچه بیشتر از سرمایه های طبیعی خصوصا جنگل ها جهت حفظ این سرمایه ها  ارائه خواهد کرد.

 

آتش سوزی جنگل ها و مراتع در مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد خسارات زیادی را به دنبال داشته است و همین مساله باید درس عبرتی برای مسئولان استان و به خصوص شهرستان های بویراحمد و دنا باشد که با خشک شدن علفزارها و جنگل ها، خطر آتش سوزی به شدت این مناطق را تهدید می کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.