گروه: اخبار استان خبر: 158809 / تاریخ انتشار : 1399/3/13 ساعت : 22:44
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس:

برخی افراد با اشرافی گری به دنبال تحریف خط امام هستند/انحراف در خط امام زمینه ساز توطئه و کینه توزی دشمان است

هادی میر حسینی گفت: بدون شک هرگونه تغییر و یا انحراف در مکتب امام خمینی(ره) یک انحراف بزرگ برای جامعه محسوب می شود لذا این انحراف زمینه ساز توطئه و کینه توزی دشمنان و تغییر باور جوانان خواهد شد.

کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،با اشاره به سالروز رحلت جانسوز امام خمینی(ره) به شخصیت کم نظیر ایشان اشاره کرد وگفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی خود نیز با بیانی شیوا ساده زیستی را توصیه کرده‌اند آنجا که می‌گویند: شاید بسیاری گمان کنند که رفاه مادّی و دارا بودن به اموال در بانک‌ها یا دارا بودن زمین‌ها یاپارک‌ها و امثال اینها برای انسان سعادت می‌آورد این یک اشتباهی است که انسان می کند…لکن ما وقتی که ملاحظه می‌کنیم و سعادت‌ها را سنجش می‌کنیم، می‌بینیم که سعادتمندها آنهایی بودند که در کوخ‌ها بودند، آنهایی که در کاخ‌ها هستند، سعادتمند نیستند.

 

 

هادی میرحسینی گفت: امام خمینی(ره) یک عالم بزرگ دینی ، رهبری مردمی و ساده زیست و مظهر مبارزه با ظلم و بی عدالتی بود که ساده زیستی یکی از شاخصه های مهم ایشان از بدو آغاز نهضت تا زمان ارتحال بود و حتی بیشتر اندیشمندان جهان ساده زیستی امام خمینی(ره) را یکی از شاخصه های مهم موفقیت ایشان می دانستند.

 

میرحسینی تصریح کرد: بدون شک بسیاری از نکات اخلاقی و تربیتی و حتی سیاسی زندگانی امام خمینی (ره) به دلیل همین ساده زیستی ایشان تا به امروز نو و اثر گذار شناخته شده است  که به عنوان الگویی بی بدیل برای همه نسل ها مانا و ماندگار خواهد ماند.

 

وی در خصوص  انحراف در خصوص رهنمون های امام خمینی(ره) گفت: همین ویژگی ساده زیستی امام خمینی(ره) باعث شده بود تا ایشان به عنوان یکی از اسطوره های قرن شناخته شود ولی برخی انحرافات بعد از رحلت امام خمینی(ره) به خصوص طرح برخی مطالب منتسب به ایشان و ساخت خود بارگاه ایشان ذهن جامعه را کمی متفاوت تر کرده است.

 

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد:بدون شک کوچکترین انحراف در خط امام خمینی(ره) باعث ایجاد برخی چالش ها در جامعه است لذا باید در خصوص هرگونه انحراف در خط و مشی امام خمینی(ره) از سوی خودی ها و غیر خودی ها مراقبت ویژه صورت گیرد.

 

وی گفت: شخصیت کم نظیر امام خمینی(ره) برای همیشه تاریخ زنده و جاویدان است ولی برخی انحرافات باعث سردرگمی نسل جوان خواهد شد که نباید اجازه چنین انحرافاتی به منحرفین داد.

 

میرحسینی گفت: همانگونه که در ابتدا اشاره شد مهمترین ویژگی امام خمینی(ره) برای همه سیاسیون و خبرنگاران جهان در دیدار با ایشان همین سادگی و ساده زیستی بود که بیشتر شخصیت های جهان را مات و مبهوت می کرد اما امروز متاسفانه برخی ها با اشرافی گری خود خط و مشی زندگی امام خمینی(ره) را بعد ارتحال ایشان تغییر داده اند.

 

وی تاکیدکرد: مقام معظم رهبری در چهاردهم خرداد1390در جمع مردم در حرم مطهر امام خمینی(ؤه) فرمودند:برادران و خواهران من! ملت عزیز ایران! این مکتب، ما را در طول این سی و دو سال از گردنه‌های خطرناکی عبور داده است؛ سطح عزت ملی و شرافت بین‌المللی ما را بالا آورده است. کشور به برکت پیمودن این راه، در همان حدی که رعایت کرده است، پیشرفت کرده است؛ به سمت آرمانهای خود پیش رفته است. ما باید رعایت کنیم، منتها همه‌ی جوانب را با هم. اگر کسی یا جریانی بخواهد به نام عقل‌گرائی، از ارزشهای اسلامی و انقلابی عدول کند، این انحراف است.

 

میر حسینی گفت: بدون شک هرگونه تغییر و یا انحراف در مکتب امام خمینی(ره) یک انحراف بزرگ برای جامعه محسوب می شود لذا این انحراف زمینه ساز توطئه و کینه توزی دشمنان و تغییر باور جوانان خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.