گروه: اخبار استان خبر: 158785 / تاریخ انتشار : 1399/3/11 ساعت : 16:33

واکنش دادستان کهگیلویه به انتشار تصاویر آتش گرفتن حیوانات و حیات وحش خائیز

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه نسبت به انتشار کلیپ هایی در فضای مجازی مبنی بر آتش گرفتن پرندگان و جانوران و حیات وحش منطقه خائیز واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه با اشاره به اینکه آتش سوزی کوه خائیز در شامگاه مورخ 08/03/1399 از طرف بهبهان دچار آتش سوزی شد،اظهار کرد:کوه خائیز مرز بین شهرستان کهگیلویه و شهرستان بهبهان می باشد که با سهل انگاری عوامل مربوطه، متأسفانه دامنه آتش گسترش یافت و به حوزه شهرستان کهگیلویه سرایت کرد.

سعادتیان افزود: از همان ابتدای امر جلسه فوق العاده شورای تأمین شهرستان کهگیلویه در آن منطقه کوه خائیز برگزار گردید.

وی از حضور مردم و مسئولان اداری در عملیات اطفائ حریق تشکر کرد و گفت: تمامی مدیران و ادارات و نهادها مکلف به همکاری جهت مهار آتش شدند که همه مدیران دولتی و مردم عادی همکاری بسیار خوبی با همدیگر داشتند و هیچ دستگاهی در این امر سهل انگاری ننموده اند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه مسئولین شهرستانی، استانی و کشوری و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیری های زیادی به عمل آمد،افزود:با اعزام چندین فروند بالگرد آب پاش، آتش در تاریخ 10/03/1399 مهار گردید.

سعادتیان تلاش مسئولین ادارات، نهادها و بسیج سپاه پاسداران و مردم خصوصاً فرماندار کهگیلویه را ستود و اظهار داشت: تلاش های  شبانه روزی و مضاعف داشته اند موجب شد آتش سوزی بزرگ کوه خائیز تسلیم خواسته و اراده ی آنان شود و از همه تقدیر و تشکر می نمایم.

سعادتیان از انتشار دروغ فیلم و عکس هایی در قالب کلیپ که به آتش سوزی کوه خائیز نسبت می دهند واکنش نشان داد و تصریح کرد: کلیپ هایی که در فضای مجازی مبنی بر آتش گرفتن پرندگان و جانوران و حیات وحش پخش شده، کذب محض بوده و اصلاً مربوط به کوه خائیز و این منطقه نمی باشد.

وی در خصوص درجه آتش سوزی گفت: حسب گزارش محیط بانان و مسئولین مربوطه، آتش سوزی خوشبختانه به صورت سطحی بوده و فقط علف های هرز و بوته های کوچک از درختان که بسیار ریز بوده اند طعمه حریق شدند و به درختان بلوط و سایر درختان آسیب جدی وارد نشده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کهگیلویه درمورد آتش سوزی دوباره کوه خائیز گفت: شب گذشته (10/03/1399) مجدداً از طرف بهبهان قسمت دیگری از کوه آتش گرفته (بدون سرایت به حوزه شهرستان کهگیلویه) که مسئولین و مردم شهرستان کهگیلویه و چندین فروند بالگرد آب پاش در حال مهار آن می باشند.

 سعادتیان در پایان درخصوص میزان خسارات وارده به منابع طبیعی و محیط زیست منطقه ی حفاظت شده ی خائیز اظهار کرد: میزان خسارات وارده به محیط زیست و منابع طبیعی و حدود آتش سوزی ادارات مربوطه تهیه می نمایند که به محض دریافت ،اطلاع رسانی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.