گروه: اخبار استان خبر: 158748 / تاریخ انتشار : 1399/3/11 ساعت : 10:52
معاون سازمان جنگل های کشور خبر داد

استقرار 6 بالگرد در کهگیلویه و بویراحمد برای مهار آتش سوزی ها

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اینکه احتمال داردشاهد شروع مجدد آتش سوزی در استان باشیم،گفت: برای این کار 6بالگرد را دراستان مستقر شده تا هرچه سریعتر بتوانیم آتش سوزی را مهار کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون حفاظت و اموراراضی ومدیرکل دفتر مطالعات و مهندسی سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از صبح امروز از مناطق آسیب دیده از حریق خاییز کهگیلویه و دیل گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند.
 
معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگلها،مراتع و آبخیزداری کشور در این بازدید با اشاره به اینکه  سالانه شاهد بارش های زیادی در استان کهگیلویه و بویراحمد هستیم،اظهار کرد: این امر سبب رویش علف زار های بسیار زیاد می شودکه هنگام خشک شدن خطر بسیار بالایی برای آتش گرفتن جنگل های استان است.


 افراسیابی افزود: تنها مسئله ای که میتواند کاهش وقوع آتش سوزی جنگل ها موثر باشد عوامل پیشگیرانه و فرهنگ سازی مناسب است.


معاونت امور اراضی سازمان جنگل های کشور گفت: با پیگیری های لازم استاندار ومعاونت عمرانی  و مدیر کل منابع طبیعی کهگیلویه  وبویراحمد تجهیزات  لازم برای مهار آتش سوزی در اختیار استان قرار گرفته و در چند روز آینده تجهیزات انفرادی را هم در اختیار استان کهگیلویه وبویراحمد قرار خواهیم داد.


وی افزود: طی تفاهم نامه با ستاد بحران کشور بالگرد های هلال احمر  و هلی کوپتر کشور به صورت شبکه منسجم در استان کهگیلویه وبویراحمد برای مهار آتش سوزی مستقر شدند و تلاش داریم از تمام ظرفیت های موجود در جهت مهار آتش سوزی استفاده کنیم.


افراسیابی با اشاره به اینکه احتمال داردشاهد شروع مجدد آتش سوزی در استان باشیم،گفت: برای این کار  6بالگرد را دراستان مستقر شده تا هرچه سریعتر بتوانیم آتش سوزی را مهار کنیم.معاونت امور اراضی سازمان جنگل ها افزود: همدلی وهمراهی مردم برای مهار آتش سوزی بزرگترین پشتوانه منابع طبیعی و محیط زیست است و در حال حاضر دوستداران طبیعت و محیط زیست شاید از مسئولین منابع طبیعی ومحیط زیست دلسوزتر هستند .


وی همچنین در پایان با اشاره به مشکل کمبود نیرو در منابع طبیعی استان گفت: طی مکاتبه وپیگیری مدیر کل منابع طبیعی در حال بررسی مشکلات کمبودنیرو در استان هستیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.