گروه: اخبار استان خبر: 158701 / تاریخ انتشار : 1399/3/10 ساعت : 14:45

ورود معاون منابع طبیعی و محیط زیست کشور به منطقه خاییز/وحدانی فر:ضرورت بالگرد آب پاش برای کهگیلویه و بویراحمد

امام جمعه کهگیلویه خطاب به کلانتری معاون منابع طبیعی و محیط زیست کشور ، وجود بالگرد آب پاش را برای کهگیلویه و بویراحمد ضرورری ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز کلانتری  معاون منابع طبیعی و محیط زیست کشور به همراه استاندار استان کهگیلویه و بویر احمد برای بررسی وضعیت کوه خاییز وارد روستاهای پایین دست  این منطقه شد.

 
حجت الاسلام والمسلمین وحدانی فر امام جمعه کهگیلویه خطاب به کلانتری معاون منابع طبیعی و محیط زیست کشور گفت: ارگان ها و نهاد های زیادی مخصوصا گروه های مردمی و منابع طبیعی و محیط زیست استان و شهرستان و نهادهای دیگراز روز گذشته فعالیت های مناسبی را انجام دادند.
 
 
وحدانی فر گفت: این آتش در کوه خاییز نهایتا خاموش خواهد شد اما چیزی که اهمیت دارد و لازم است این است که کوه های خاییز و دنا و خومی و سایر منابع طبیعی جزو ارزش های ملی و طبیعی ما هستند و دیدن این آتش ها نگرانی های فراوانی را به دنبال داشت.
 
 
وی افزود: این منابع توسط نسل های گذشته برای ما نگهداری و حفاظت شده اما اکنون این اتفاقات تبعات زیادی را به دنبال دارند و بسیاری از درختان کوه خاییز قدمتی ۱۰۰ ساله دارند.
 
 
امام جمعه کهگیلویه با اشاره به ظرفیتهای کهگیلویه و بویر احمد گفت: در این شرایط نیاز به یک بالگرد آب پاش برای استان کهگیلویه و بویر احمد با توجه به ظرفیت های فراوان طبیعی منطقه احساس می شود و اگر یکی از این بالگرد ها در استان وجود داشت سریعتر وارد منطقه میشد و درصد زیادی آتش سوزی کم می شد.
 
 
وی اضافه کرد: این می تواند کمک کار باشد و ما اگر در روز اول بالگرد آب پاش داشتیم این حجم از خسارت ها را در کوه خاییز شاهد نبودیم و درصد زیادی از خسارت های وارده کم می شد.
 
 
در حال تکمیل...
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.