گروه: اخبار استان خبر: 158689 / تاریخ انتشار : 1399/3/10 ساعت : 19:10

سیر تا پیاز ماجرای فرار گله گراز ها در کهگیلویه و بویراحمد/فیلمی از مزارع لنده که به نام خائیز کهگیلویه منتشر شد+تصاویر

انتشار فیلمی که در آن ادعا شده بود گله ای از گراز ها از آتش سوزی کوه های خائیز در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت فرار می کنند بازتاب زیادی در رسانه ها و فضای مجازی داشت اما اصل ماجرا خلاف آن چیزی است که در رسانه ها منتشر شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در روزهای گذشته کلیپی در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد که در آن ادعا شده بود گله ای از گراز ها از آتش سوزی کوه های خائیز در شهرستان کهگیلویه و شهر دهدشت فرار می کنند.

 

این خبر نه تنها در برخی خبرگزاری های رسمی  و رسانه ها بلکه در خروجی روابط عمومی محیط زیست استان همچنین منتشر شد.

 

در این خبر  بیان شد گله ای از گراز  در منطقه خائیز دهدشت به دلیل آتش سوزی به منطقه ای دیگر در حال فرار هستند، اما این فیلم مربوط به قبل از آتش سوزی و در منطقه چهارراه آل طیب شهرستان لنده بوده است.

در برخی اخبار منتشر شده ادعا شده بود این فیلم توسط یک محیط بان فیلمبرداری شده است در صورتی که این فیلم توسط یک کشاورز گرفته شده است و اولین بار برای این پایگاه خبری ارسال کرد و روز گذشته منتشر شد.

 

همچنین این خبر در صفحات مجازی زیادی بازنشر داده شد و یکی از کسانی که این فیلم را منتشر کرد جواد حیدریان خبرنگار کهگیلویه و بویراحمدی است که گفته می شود در حوزه محیط زیست فعالیت می کند و با برخی از شبکه های بیگانه نظیر بی بی سی فارسی همکاری دارد.

حیدریان بدون این که از صحت و درستی این فیلم و جزئیات آن باخبر باشد اقدام به بازنشر آن در صفحه مجازی خود کرده است و اطلاعات غلطی به مخاطبان خود داده است و همانگونه که مطرح شد این فیلم مربوط به شمنطقه ای دیگر در استان کهگیلویه و بویراحمد بود.

 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.