گروه: اخبار استان خبر: 158619 / تاریخ انتشار : 1399/3/8 ساعت : 12:30
پیگیری سوژه های مردمی؛

سیر تا پیاز ماجرای نبود قطره های خوراکی نوزادان در دیشموک

یکی از اهالی بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه مدعی شده است که این روزها قطره خوراکی آهن به همراه قطره های خوراکی دیگری نظیر ویتامین آد یا مولتی ویتامین در خانه بهداشت وجود ندارد که واکنش مسئولان شهرستان را به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کودکان از ماه های ششم تولد به بعد باید روزانه 15 قطره آهن دریافت کند که این قطره ارزش فوق‌العاده زیادی در رشد و تکامل کودک به خصوص هوش وی دارد و باید تا پایان دو سالگی این روند طی شود.

 

اما یکی از اهالی بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه مدعی شده است که این روزها قطره خوراکی آهن به همراه قطره های خوراکی دیگری نظیر ویتامین آد یا مولتی ویتامین در خانه بهداشت وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد به کودک او داده نمی شود.

 

این شهروند دیشموکی گلایه دیگری نیز از مراکز بهداشتی و درمانی دیشموک داشته و آن هم موضوع عدم وجود دستکش در زایشگاه دیشموک بوده و بیماران موظف به خرید دستکش و سرم برای طی مراحل درمان خود هستند.

 

این پایگاه خبری برای روشن شدن ماجرا با مسئولین بهداشت و درمان مرکز شهرستان گفت و گو کرد که شفاهی مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت کهگیلویه در این رابطه گفت: با برقراری تماس های تلفنی با همکارانمان در بخش دیشموک وبا پیگیری های صورت گرفته در این زمینه به این نتیجه رسیدیم که چنین ادعایی صحت ندارد و در انبارهای بهداشت دیشموک قطره های نامبرده و داروهای مورد نیاز کودکان حتی بیشتر از مقدار مورد نیاز وجود دارد.

 

شفاهی گفت: با توجه به اینکه ارائه خدمات بهداشتی بعد از بارداری به کودکان استاندارد های خود را دارد لازم است که خانواده ها توصیه های بهداشتی و تغذیه ای لازم که به آن ها ارائه داده می شود را جدی گرفته و در زمان های مشخص شده به خانه بهداشت ها برای بررسی وضعیت نوزادان مراجعه کنند تا در صورت وجود مشکل یا بیماری در سریعترین زمان ممکن به پزشک ارجاع داده شوند.

 

وی در مورد لزوم خرید دستکش و سرم توسط بیماران گفت: ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان علی رغم وجود مشکلات فراوان به واسطه کمک های خیرین و دانشگاه علوم پزشکی استان اقلام بهداشتی مورد نیاز مراکز درمانی در بخش ها را از جمله ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی کننده را پوشش می داد، بحث کمبود سرم یا خرید سرم توسط بیمار از اساس اشتباه بوده و چنین امری صحت نداشته و حتی در ایام پیک کرونا چنین کمبودی در هیچ جای شهرستان و استان وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.