گروه: اخبار استان خبر: 158577 / تاریخ انتشار : 1399/3/7 ساعت : 17:33
مدیرکل صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان خبر داد:

نام نویسی 24 هزار نفر در صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان

کریمی گفت: علی رغم اینکه این صندوق در استان جوان است و در استان کهگیلویه و بویر احمد تا کنون 24هزار و 700 خانوار را بیمه کرده که سهم شهرستان کهگیلویه 4 هزار و 550 خانوار بوده و در سال 99 عزم جدی برای جذب 4 هزار بیمه شده جدید را داریم.

مدیرکل صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس؛ گفت: صندوق بیمه روستاییان و عشایر مزیت های زیادی مانند مستمری از کار افتادگی کلی، مستمری بازنشستگی و همچنین مستمری بازماندگان دارد که در این راستا در حال ارائه خدمت به شهروندان هستیم.

 

 عیسی کریمی گفت: امروز صندوق بیمه روستاییان و عشایر در وضعیت خوبی است، امیدواریم که ما هم بتوانیم تلاش کنیم تا جامعه بازنشستگی در این صندوق به نسبت  سایر استان های کشور افزایش داشته باشد.

 

وی افزود: ما در صندوق بیمه روستاییان و عشایر علی رغم اینکه صندوقی دولتی است، متقاضیان می توانند با پرداخت سالی 330 هزار تومان به صورت حداقلی خود را بیمه کنند و دو تا سه برابر این مقدار را دولت برای متقاضیان پرداخت می کند که حداقل سهم دولت در این امر 660 هزار تومان و حداکثر یک میلیون و680 هزار تومان است.

 

کریمی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی دراین زمینه گفت: تلاش ما در این صندوق فرهنگ سازی نظام بیمه ای است چرا که نوع فعالیت این صندوق اختیاری است و اختیاری بودن یک فعالیت نیاز به فرهنگ سازی در همان زمینه را دارد.

 

وی عنوان کرد: همه شهرهای زیر 20 هزار نفردرهمه روستاها،مناطق عشایری،کشاورزان ساکن غیر مناطق روستاها نیز می توانند در این صندوق بیمه شوند.

 

مدیرکل صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از اعلام آمادگی کارگزاران بیمه روستاییان خبر داد و گفت: کارگزاران ما در فرمانداری ها و بخشداری ها آمادگی نام نویسی از متقاضیان را دارد.

 

کریمی گفت: علی رغم اینکه این صندوق در استان ما جوان است اما تاکنون 24هزار و 700 خانوار را بیمه کرد ؛سهم شهرستان کهگیلویه 4 هزار و 550 خانوار بوده و در سال 99 عزم جدی برای جذب 4 هزار بیمه شده جدید را داریم.

 

وی در پایان گفت: سهمیه بیمه ای صندوق ما در شهرستان کهگیلویه 600 خانوار است که با طرح هر دهیار هر ماه یک بیمه شده بتوانیم این سهمه را برای استان جذب کنیم و از حمایت 70 درصدی سهم دولت در این بیمه بهرهمند شویم.

انتهای پیام/


 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.