گروه: اخبار استان خبر: 158556 / تاریخ انتشار : 1399/3/7 ساعت : 12:18

جهشی در دنیای مجازی کهگیلویه و بویراحمد /حلقه مفقوده در زنجیره تعاملات فعالین مجازی استان

اگر ایالتی مجزا در فضای مجازی توسط فعالین بخش های مختلف این فضا فراهم آوریم بتوانیم در ابعاد مختلف تولیدی این فضا از موسیقی، تولیدات چندرسانه ای، فروشگاه های مجازی، اپلیکیشن های خدمات ده و ... خودمان را تغذیه کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود کوچک بودن و همه محدودیت های حاضر در این استان همواره ثابت کرده است که میتواند در زمینه های مختلف خصوصا پتانسیل نیروی انسانی از سطح بالایی برخوردار باشد.

دنیای مجازی که این روزها با دریچه گوشی های هوشمند به روی همه ما باز شده است در حال سیری صعودی در ابعاد زمینه ای مختلف است.

 در نوشتارهای پیشین به دوگانه های مختلف پیش روی مخاطب مجازی کهگیلویه و بویراحمدی در این دنیای فراگیر پرداختیم.

شاید به جرات بتوان گفت تا یکی دو سال قبل ما در این استان با درصد بسیار بالایی مصرف کننده انواع و اقسام تولیدات مجازی بودیم و در موارد معدودی توانسته بودیم نقش تولید کنندگی را داشته باشیم.

معدود استارت آپ هایی که دیگر فضایی رمق آور را در حوزه فضای مجازی استان در حال تماشا بودند و حمایت هایی که دیگر آنها را آزرده خاطر کرده بود.

اما کرونا با همه بدی اش توانست فرصت و اندک بهایی را برای این قبیل نگاه فراهم آورد، از یکسال قبل تاکنون جهشی باورنکردنی از حیث نگاه تولید محور بودن را در فضای مجازی شاهد بودیم.

شاید به جرات بتوان گفت و شاید باز هم جای نقدی بسیار بر آن وارد باشد که اگر ایالتی مجزا در فضای مجازی توسط فعالین بخش های مختلف این فضا فراهم آوریم بتوانیم در ابعاد مختلف تولیدی این فضا از موسیقی، تولیدات چندرسانه ای، فروشگاه های مجازی، اپلیکیشن های خدمات ده و ... خودمان را تغذیه کنیم.

این یعنی اینکه زمینه های فرگیری و بومی سازی تکنولوژی های مختلف ارتباطی در کشور در حال فراگیر شدن است و بستر برای ایجاد یک شبکه پویا و فراگیر ملی ایجاد شده است.

و اما در این بین همچنان یک حلقه مفقوده وجود دارد و بهتر این است که نگوییم نقطه ضعف؛ و آن چیزی جز فضای کنش و واکنشی و تعاملات دو سویه فعالین مجازی این عرصه در استان است.

در برخی جاها دچار تنگ نظری میشویم و خواسته یا ناخواسته راه را بر دیگران می بندیم و در برخی موارد دیگر اصلا راه را بلد نیستیم و به شکل ناگهانی با افزایش مخاطب روبرو هستیم و ناخواسته از تغذیه آنها باز می مانیم.

اینها از جمله نواقصاتی بود که به جز در سایه همدلی و مشارکت و دلسوزی فعالین این عرصه میسر نخواهد شد و باید خودمان زمینه این مهم را ایجاد کنیم.

در نوشتار بعدی به راهکارهای مهم و فراگیر در این حوزه با تکیه بر زیست بوم مجازی فعالین این عرصه گریزی خواهیم زد.

یادداشت: محمود محمدی

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.