گروه: اخبار استان خبر: 158552 / تاریخ انتشار : 1399/3/7 ساعت : 12:52
در نشست فرماندارکهگیلویه با دهیاران شهرستان مطرح شد:

برخی از آتش سوزی ها در شهرستان عمدی هستند / آتش سوزی ۱۰ هکتار از مراتع دشت مازه دهدشت

فرماندار کهگیلویه با اشاره به آتش سوزی دشت مازه دهدشت گفت: این ایام وارد بحران هایی از جمله آتش سوزی مراتع می شویم که برخی از آتش سوزی هایی که در منطقه صورت میگیرد عمدی و برخی خطای انسانی است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز نشست دهیاران شهرستان کهگیلویه با هدف اطفاء حریق در محل فرمانداری کهگیلویه با حضور دهیاران و مسیولین شهرستانی برگزار شد.

 
علی رضا اتابک فرماندار کهگیلویه گفت: آنچه امروز شاهد آن هستیم این است که استان ما در زمینه مبارزه با ویروس کرونا عملکرد بسیار خوبی داشته و در همان روز های ابتدایی باتلاش های فراوانی که توسط نهاد های مختلف صورت گرفت کنترل بسیار خوبی انجام شد.
 
 
اتابک گفت: این ویروس بسیار چالاک و زیرک است و نیاز به آمادگی کامل دهیاران در روستاهای شهرستان را دارد.
 
 
فرماندار کهگیلویه با اشاره به آمار قابل قبول استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان کهگیلویه گفت: کمترین فوتی در سطح کشور متعلق به ایتان ماست و بیشترین نمونه گیری را در سطح کشور داریم ودر زمینه مقابله و پیشگیری بهتر از سایر نقاط کشور عمل کردیم و جا دارد از زحمات دهیاران نیز برای تحقق این شرایط تشکر کنیم.
 
 
وی افزود: دهیاران باید مردم را تشویق و ترغیب کنند که وارد بخش های اشتغال زایی شوند چراکه روستاها ظرفیت های بسیار مناسبی از جمله آب و مراتع مناسب و همچنین ظرفیت بسیار مناسب برای صنعت گردشگری دارند.
 
 
اتابک گفت: در روستاها وجبی از زمین ها نیست که کشت نشده باشد و این نشان از ظرفیت های موجود در شهرستان از لحاظ کشاورزی دارد که می توان با رفع موانع و معضلات پیش رو این ظرفیت ها را بیش از پیش تقویت کرد.
 
 
وی اضافه کرد: دهیاران نباید منفعل باشند و لازم است مطالبه گری بیشتر و جدی تری از سوی آن ها صورت گیرد و مطالبات مردمی را  تا حصول نتیجه به صورت سلسله پیگیری کنند.
 
 
فرماندار کهگیلویه گفت: این ایام وارد بحران هایی از جمله آتش سوزی مراتع می شویم که برخی از آتش سوزی هایی که در منطقه صورت میگیرد عمدی و برخی خطای انسانی است که باید مدیریت شود.
 
 
وی با اشاره به آتش سوزی های اخیر گفت: در همین چند روزه در حوزه دهیاری های ما آتش سوزی های زیادی صورت گرفته که علاوه بر منابع ملی و طبیعی خسارت های زیادی به مردم وارد کرده است.
 
 
علی رضا اتابک با اشاره به آتش سوزی مراتع روستای دشت مازه گفت: سریع ترین واکنش را در روستای دشت مازه صورت دادیم که در ۲۰ دقیقه در محل حادثه حضور پیدا کردیم و در این فاصله ۱۰ هکتارگندم آتش گرفت و دهیاران باید در اولین زمان به همراه الکیپ هایی که دارند در محل حادثه حضور داشته باشند.
 
 
حسینی پرور بخشدار مرکزی کهگیلویه گفت: این روزها آتش سوزی ها در شهرستان کهگیلویه رو به افزایش است و کمباین های موجود برای برداشت محصولات گندم و جو کافی نبوده و طبیعتا عدم توانایی برداشت محصول نگرانی های زیادی می شود.
 
 
وی با گلایه از برخی دهیارن شهرستان گفت: دهیاران سلسله مراتب را رعایت کنند و خودسرانه بدون فرصت دادن به مسیولین برای حل معضلات مستقیما با استان ارتباط برقرار می کنند.
 
 
در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.