گروه: اخبار استان خبر: 158487 / تاریخ انتشار : 1399/3/5 ساعت : 19:52
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

بیش از 200 هکتار از جنگل های گچساران در آتش سوخت/آتش سوزی تا امشب مهار می شود

حسین کلانتری با بیان این که این گونه آتش سوزی خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی وارد کرده است، از سوختن بیش از 200 هکتار از جنگل های گچساران در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از ارتفاعات کوه خامی گفت:  آتش سوزی در جنگل‌های خنگ بنار و گناوه لری از ظهر روز جمعه گذشته آغاز شده و تا کنون در چند مرحله مهار شده اما به دلیل وزش باد، صخره‌ای بودن و پوشش گیاهی متراکم این آتش مجدد شعله‌ور شد.

 

کلانتری از گروه های خودجوش ، سازمان مردم نهاد دوستداران محیط زیست، نیروهای بسیجی و منابع طبیعی تقدیر کرد و گفت: مدیریت بحران در این چند روز برای مهار آتش سنگ تمام گذاشتند اما با توجه به وسعت آتش سوزی مهار آن با مشکل مواجه  شده است.

 

وی تاکید کرد: علت این آتش سوزی باید مورد بررسی قرار گیرد چرا که این گونه آتش سوزی خسارت جبران ناپذیری به عرصه های منابع طبیعی وارد کرده است، دستگاه‌های مسئول  این گونه موارد آتش سوزی را رصد و با خاطیان برخورد قاطع انجام دهند.

 

 استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: با رایزنی‌هایی که از سوی وزارت کشور،  معاونان، فرماندهی کل سپاه و ارتش صورت گرفت، امکانات خوبی در اختیار ما برای مهار آتش قرار دادند، چهار فروند بالگرد برای اعزام نیرو به ارتفاعات کوه خامی و مهار آتش در منطقه از سوی  وزارت نفت و هوانیروز هم‌اکنون در اختیار گذاشته شده است.

 

کلانتری ادامه داد: انتظار داریم این آتش سوزی تا غروب امروز مهار شود، اما برای مهار آتش در ارتفاعات کوه خامی فردا 5 بالگرد دیگر در منطقه به صورت آماده باش هستند اما با توجه به تلاش این فروندها تا غروب امروز این آتش سوزی مهار خواهد شد و اگر آتش خاموش نشود فردا سریع وارد عملیات دیگر خواهیم شد، اگر تا شب مهارنشد و ادامه داشت از ظرفیت دیگری استفاده خواهیم پرداخت.

 

وی ادامه داد: تاکنون 200 نفر نیرو با 60 سورتی پرواز برای مهار آتش به ارتفاعات اعزام شدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای مهار آتش در منطقه از نیروهای آموزش دیده و ماهر برای مهار آتش بسیج شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این چند روز بیش از 200 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان طعمه حریق شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.