گروه: اخبار استان خبر: 158423 / تاریخ انتشار : 1399/3/6 ساعت : 09:28
در گفتگو با صبح زاگرس عنوان شد

واکنش نماینده مجلس دهم به گزارش کمیسیون اصل 90 /برخورد با عاملین سقوط پرواز ATR72

نماینده سابق مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همچنان از سقوط هواپیمای تهران -یاسوج متاثرم گفت:اعتراضمان در مجلس منتهی به عزل مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان شد.

نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص اعلام جزئیات پرونده سقوط هواپیمای تهران-یاسوج با بیان این که هنوز هم از آن حادثه دلخراش متأثر هستم گفت: در مجلس به عنوان اعتراض به دولت و عملکرد شرکت هواپیمایی آسمان نطق اعتراضی داشتیم که منتهی به چند نتیجه شد که یکی از آن ها عزل مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان بود.

 

غلام محمد زارعی با بیان اینکه اعتراض بعدی ما به دولت این بود که یک روز به عنوان عزای عمومی اعلام می شد و همینطور رسیدگی به پرونده و برخورد با مسببین،عوامل این حادثه و کسانی که در این قضیه سهل انگاری کرده بودند.


نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: از روز اول این حادثه  همواره این موضوع در  مجلس، وزارت راه و شهرسازی ، دولت و قوه قضاییه مورد پیگیری قرار دادیم.

 

وی افزود: بعد از سقوط هواپیما اکیپ های مختلف به صحنه آمدند و جوانب مختلف کار را بررسی کردند و بعد از عزل مدیر عامل شرکت هواپیمایی آسمان بحث پیگیری مسائل مربوط به حقوق از دست رفتگان و خانواده های آنها مورد پیگیری قرار گرفت .

 

زارعی اذعان داشت : پرونده در محاکم قضایی برای پیگیری مطرح و افرادی که در این حادثه مورد اتهام بودند حضور  و پرونده روند قضایی خود را طی کرد.

 

او تاکید کرد :از ریاست قوه قضاییه درخواست کردیم دستور بدهند که پرونده بدون فوت وقت مورد توجه قرار بگیرد  و همه کسانی که در این قضیه مقصر یا کوتاهی و سهل انگاری کرده اند با آنها به صورت قانونی برخورد شود تا این موضوع باعث آرامش و تسلی خاطر خانواده فوت‌شدگان شود.

 

زارعی گفت: در کنار آن البته گزارشاتی که به اصطلاح همان وظایف قانونی کمیسیون اصل ۹۰ مورد پیگیری قرار می گرفت و در هر مرحله ما در مجلس درکمیسیون در فرآیند این گزارشات سعی کردیم که وظیفه خودمان را انجام دهیم.


زارعی تصریح کرد: در نهایت بعد از چندین تذکر بنده در مجلس در نهایت در صحن علنی مجلس  گزارش قرائت شد و همه ملت ایران، خانواده های داغ دار و رسانه ها در جریان این گزارش قرار گرفتند.

 

نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت :گزارشی که از دیدگاه کمیسیون اصل ۹۰ تهیه و تکمیل شده است همراه با سایر گزارشات به  قوه قضاییه ارسال و ضمیمه پرونده خواهد شد و برای احیای حقوق از دست رفتگان و خانواده های داغ دار آنها  و برخورد با کسانی که وظیفه خود را درست عمل نکردند در کنار رسیدگی های قضایی که در گذشته انجام گرفته است این گزارش نیز در رسیدگی های قضایی مورد توجه قرار خواهد گرفت .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.